Reklama

Jarosław Antoniuk reżyseruje w czarnogórskiej Podgoricy

29/01/2018 08:42

Dyrektor Teatru Lalki i Aktora w Łomży Jarosław Antoniuk właśnie rozpoczął próby do spektaklu "Prodavnica igračaka", którego premiera odbędzie się 17 lutego w czarnogórskiej Podgoricy. "Prodavnica igračaka" to nic innego jak "Sklep z zabawkami", jeden z najbardziej znanych spektakli wystawianych na deskach TLiA w Łomży.

Teatr Miejski w Podgoricy (Czarnogóra) rozpoczął próby spektaklu "Prodavnica igračaka" czyli "Sklep z zabawkami". Sztukę napisaną przez Aleksandra Popescu reżyseruje dyrektor Teatru Lalki i Aktora w Łomży Jarosław Antoniuk, który zna to przedstawienie doskonale, ponieważ przez lata było ono wystawiane w jego reżyserii na deskach łomżyńskiego teatru i zebrał wiele prestiżowych nagród.

Przedstawienie jest przejmującą opowieścią o pozornych wartościach, przemijaniu i starości. Odznacza się niezwykłymi walorami dramaturgicznymi i plastycznymi - aktorzy animują lalki dorównające im wielkością. Dina, mała kapryśna dziewczynka wkracza w trudny okres dorastania. Podczas snu przenosi się do tajemniczego ogrodu, w którym wszystko jest niezwykłe. W zabawie zapomina o domu i mamie. Na powrót jest już za późno. Nie posłuchała ostrzeżenia kominiarczyka, któremu wcześniej uratowała życie i ośmieliła się spojrzeć w twarz Pani Nocy. Noc rzuciła na Dinę czar i na jej drodze stawia sklep z zabawkami. Chęć posiadania przez Dinę coraz to innych przedmiotów doprowadza dziewczynkę do starości, ponieważ w sklepie płaci się nie pieniędzmi lecz latami życia.

Reklama

W zespole współpracującym z Jarosławem Antoniukiem podczas pracy nad spektaklem w Podgoricy znaleźli się m.in. Eva Farkas (scenografia, kostiumy i lalki projekt koncepcyjny), Bogdan Szczepański (muzyka) i Zoran Djeric (lektor). Premiera przedstawienia zapowiedziana została na 17 lutego 2018 roku.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości