Jasełka w Przedszkolu Publicznym nr 5 rozpoczęły się od występu aniołów, które wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Dalszy ciąg pozostał bez zmian, wszystko potoczyło się zgodnie z tradycją: zamknięte drzwi, uboga stajenka, odwiedziny pasterzy, królów i dzieci. Podopieczni przedszkola przypomnieli, że w Betlejem narodził się Zbawiciel.
Po tradycyjnym powitaniu zebranych gości przez dyrektor Przedszkola Publicznego nr 5, głos oddany został małym aktorom. Jasełka rozpoczęły się od tańca aniołów, które w towarzystwie lampionów wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Dalszy ciąg historii pozostał bez zmian, wszystko potoczyło się zgodnie z tradycją: zamknięte drzwi, uboga stajenka, odwiedziny pasterzy, królów i dzieci.
Dyrektor Jadwiga Juchniewicz złożyła zebranym gościom świąteczne życzenia, a także podziękowała przedszkolakom za udany występ. Ksiądz Infułat Tadeusz Śliwowski odczytał Ewangelię, po czym wspólnie odmówiono modlitwę i odśpiewano kolędę "Wśród nocnej ciszy". Dorośli oraz dzieci podzielili się opłatkiem, również składając sobie życzenia.
Obecność gości, wspólny śpiew kolęd, bogate dekoracje i stroje młodych aktorów - to wszystko nadało wydarzeniu niezwykły charakter i pozostawiło w pamięci przedszkolaków i gości niezapomniane chwile.