Reklama

Jedwabne ze wsparciem województwa na budowę sieci wodociągowej

24/02/2025 10:49

Ponad 3 miliony złotych trafi do Gminy Jedwabne na budowę sieci wodociągowej w miejscowościach Grądy Wielkie i Kamianki, a także na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków.

Ponad 10 000 000 zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich wesprze inwestycje wodno-kanalizacyjne w gminach: Jedwabne, Janów, Radziłów i Brańsk. Umowy na dotacje z przedstawicielami samorządów podpisali dziś: Marszałek Łukasz Prokorym, wicemarszałek Wiesława Burnos i Marek Malinowski oraz członkowie zarządu województwa: Bogdan Dyjuk oraz Jacek Piorunek. W spotkaniu wziął też udział wiceminister rolnictwa Stefan Krajewski.

Radości z podpisania umowy nie krył burmistrz Jedwabnego Adam Mariusz Niebrzydowski.

Reklama

- Sześć lat temu rozpoczęliśmy wodociągowanie naszej gminy, która była na ostatnim miejscu w województwie. W tej chwili finalizujemy to, bo to są ostatnie miejscowości bez sieci wodociągowej. Jeżeli chodzi o przydomowe oczyszczalnie ścieków, będzie ich na terenie naszej gminy 80. Jest to bardzo ważne jeżeli chodzi o tereny rolnicze- powiedział burmistrz po podpisaniu umowy. 

Jak przypomniał Bogdan Dyjuk, w zarządzie odpowiadający za rozwój obszarów wiejskich, na tego typu inwestycje w Podlaskiem ramach PROW 2014-2020 podpisanych zostało łącznie 115 umów, a przyznana kwota wsparcia wyniosła ponad 215 000 000 zł.

Źródło: Podlaskie.eu
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości