Tuż przed końcem ubiegłego roku ukazała się jubileuszowa płyta Łomżyńskich Filharmoników nagrana z okazji 40-lecia orkiestry oraz 600-lecia nadania Łomży praw miejskich. Na krążku zatytułowanym "Łomża Chamber Players" usłyszymy przede wszystkim solistów, którzy na co dzień tworzą Filharmonię Kameralną w Łomży.
Na najnowszym krążku łomżyńskiej Filharmonii usłyszymy dzieła Jana Sebastiana Bacha, Marca-Antoine Charpentiera, Alessandro Scarlattiego, Antonio Vivaldiego, Jeremiaha Clarka, Wolfganga Amadeusza Mozarta, Jeana-Paula-Egide Martiniego, Fryderyka Chopina oraz Wojciecha Kilara. Pojawił się także łomżyński akcent w postaci dzieła kompozytorki Marii Pokrzywińskiej.
- Mamy nadzieję, że ta płyta "trafi pod strzechy", jako że jej repertuar jest bardzo komunikatywny. Chcemy poprzez ten album spopularyzować w Łomży nie tylko muzykę klasyczną, ale także naszą orkiestrę. Chcemy, by Łomża była dumna, że ma takich artystów – mówi Jan Miłosz Zarzycki, dyrektor Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży.
W roli solistów występują muzycy, którzy na co dzień tworzą orkiestrę Łomżyńskich Filharmoników: Kamil Borusiewicz (trąbka), Cezary Gójski (skrzypce), Edyta Moskwa (wiolonczela), Piotr Sawicki (skrzypce), Adrian Stanciu (altówka) i Mikhail Vshkevich (obój). Obok nich występują znani łomżyniacy: Jacek Szymański (tenor) oraz Kornel Wolak (klarnet).
"Łomża Chamber Players" jest trzynastą płytą w dorobku łomżyńskiej Filharmonii. Poprzednie płyty otrzymały pięć nominacji do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego "Fryderyk" oraz jedną do International Classical Music Awards.