Reklama

Jubileuszowa płyta Filharmonii Kameralnej

04/01/2019 13:09

Tuż przed końcem ubiegłego roku ukazała się jubileuszowa płyta Łomżyńskich Filharmoników nagrana z okazji 40-lecia orkiestry oraz 600-lecia nadania Łomży praw miejskich. Na krążku zatytułowanym "Łomża Chamber Players" usłyszymy przede wszystkim solistów, którzy na co dzień tworzą Filharmonię Kameralną w Łomży.

Na najnowszym krążku łomżyńskiej Filharmonii usłyszymy dzieła Jana Sebastiana Bacha, Marca-Antoine Charpentiera, Alessandro Scarlattiego, Antonio Vivaldiego, Jeremiaha Clarka, Wolfganga Amadeusza Mozarta, Jeana-Paula-Egide Martiniego, Fryderyka Chopina oraz Wojciecha Kilara. Pojawił się także łomżyński akcent w postaci dzieła kompozytorki Marii Pokrzywińskiej.

- Mamy nadzieję, że ta płyta "trafi pod strzechy", jako że jej repertuar jest bardzo komunikatywny. Chcemy poprzez ten album spopularyzować w Łomży nie tylko muzykę klasyczną, ale także naszą orkiestrę. Chcemy, by Łomża była dumna, że ma takich artystów – mówi Jan Miłosz Zarzycki, dyrektor Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży.

Reklama

W roli solistów występują muzycy, którzy na co dzień tworzą orkiestrę Łomżyńskich Filharmoników: Kamil Borusiewicz (trąbka), Cezary Gójski (skrzypce), Edyta Moskwa (wiolonczela), Piotr Sawicki (skrzypce), Adrian Stanciu (altówka) i Mikhail Vshkevich (obój). Obok nich występują znani łomżyniacy: Jacek Szymański (tenor) oraz Kornel Wolak (klarnet).

"Łomża Chamber Players" jest trzynastą płytą w dorobku łomżyńskiej Filharmonii. Poprzednie płyty otrzymały pięć nominacji do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego "Fryderyk" oraz jedną do International Classical Music Awards.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości