Od końca marca wszyscy uczniowie muszą uczyć się zdalnie. Kiedy wrócą zajęcia stacjonarne? Decyzje w tej sprawie mają być podejmowane pod koniec tego tygodnia.
- Mamy nadzieję, że uczniowie wrócą do szkół, być może jeszcze w kwietniu, jeśli to będzie możliwe ze względu na epidemię. Najpóźniej w maju i czerwcu – mówił na antenie Radia ZET wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski.
Wiceminister dodał, że jeżeli uda się opanować epidemię – możemy rozmawiać o powrocie uczniów zarówno młodszych, jak i starszych. Decyzje w tej sprawie mają być podejmowane pod koniec tego tygodnia, gdy znana będzie "liczba zakażeń i będą znane prognozy".
Gość Radia ZET odniósł się także do zbliżających się matur. Dariusz Piontkowski uważa, że na razie nie widać powodów, dla których miałby być zmieniony termin. Próbne matury i egzaminy ósmoklasisty pokazały, że podobnie, jak w ubiegłym roku, można przeprowadzić egzaminy w sposób bezpieczny.
Uczniowie klas I-III wrócili do nauki stacjonarnej 18 stycznie, ale od 22 marca ponownie uczą się zdalnie. Uczniowie z klas IV-VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych uczą się zdalnie od 26 października. Nauka stacjonarna w szkołach została zawieszona do 11 kwietnia.