Około 6300 osób skorzystało z bonów szkoleniowych, czyli projektu pn. „Kompleksowy system rozwijania kompetencji i umiejętności osób dorosłych zgodnie z potrzebami regionalnej gospodarki”. - Każdemu z nas zależy, żeby nasza młodzież była jak najlepiej wykształcona - mówi wiceprezydent Andrzej Stypułkowski, który cieszy się, że z projektu mogli skorzystać maturzyści.
Koniec okresu to dobry okres na podsumowanie działań projektu pn. „Kompleksowy system rozwijania kompetencji i umiejętności osób dorosłych zgodnie z potrzebami regionalnej gospodarki”, który realizowany był przez Miasto Łomża wspólnie z partnerami: Powiatem Bielskim, Powiatem Hajnowskim, Powiatem Kolneńskim, Powiatem Łomżyńskim, Powiatem Siemiatyckim, Powiatem Wysokomazowieckim, Powiatem Zambrowskim oraz Łomżyńską Radą FSNT NOT. Na całym obszarze skorzystało z niego aż 6300 osób, a w samej Łomży 1300 osób.
Projekt skierowany był także do młodych, którzy zdawali egzamin maturalny. Pełnoletni uczestnicy mogli wykorzystać pozyskane kilka tysięcy złotych na wybrany przez siebie kurs. Przyniosło to pozytywny efekt. - Myślę, że przygotowanie całoroczne na pewno przyczyniło się do dobrze zdanej matury - mówi Weronika Wasilewska, uczestniczka projektu, która doskonaliła swoje umiejętności z matematyki i języka angielskiego.
W najbliższym czasie opracowany zostanie raport, który ma określić potrzeby rynku pracy. Wszystko po to, aby przyszłe projekty były jak najlepiej dostosowane do potrzeb mieszkańców.
Więcej w materiale VIDEO.