Reklama

Kobiety w Straży Granicznej. To one bronią naszej granicy [VIDEO i FOTO]

08/03/2022 11:46

542 kobiety pełnią służbę w Podlaskim Oddziale Straży Granicznej. To 28% wszystkich funkcjonariuszy. w POSG zatrudnionych jest także 178 pań na stanowiskach cywilnych.

Podlaski Oddział Straży Granicznej podaje, że w ciągu ostatnich 10 lat liczba funkcjonariuszek pełniących służbę w wzrosła prawie dwukrotnie. Obecnie w POSG są 542 kobiety, podczas gdy w 2010 roku służbę pełniło 291 kobiet.  Statystyczna funkcjonariuszka ma 38 lat i 10 lat służby za sobą.

"W korpusie podoficerów służy 265 funkcjonariuszek, w korpusie chorążych 204, a 73 to oficerowie. Panie pełnią służbę w bezpośredniej ochronie granicy państwowej, kontroli ruchu granicznego, są między innymi przewodnikami psów służbowych, psychologami, prowadzą czynności dochodzeniowo - śledcze, są również ekspertami w dziedzinie kryminalistyki. Pełnią funkcje kierownicze, m.in. na stanowisku głównego księgowego, naczelników wydziałów, czy też komendanta placówki. Są również kierownikami sekcji, zespołu, grupy i zmiany." - czytamy.

Reklama

W Podlaskim Oddziale Straży Granicznej zatrudnionych jest także 178 pań, które na co dzień wspomagają służbę funkcjonariuszy. Pracują głównie w pionie finansowym, logistycznym, dbają o kwestie kadrowe.

zdj. POSG

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości