Wydarzenie adresowane było do seniorek oraz amazonek i odbyło się w ramach akcji „Kobiety z Trzaskiem”. Inicjatywa zakłada wizyty polityczek związanych z Koalicją Obywatelską w różnych miastach Polski, gdzie podczas spotkań z mieszkańcami przekonują do poparcia Rafała Trzaskowskiego w wyborach na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
Łomżę odwiedziły posłanki: Monika Rosa, Jolanta Niezgodzka, Dorota Łoboda oraz Anna Wojciechowska. Gospodynią spotkania była Alicja Łepkowska-Gołaś, która aktywnie zaangażowała się w organizację wydarzenia.
– Chcemy rozmawiać z mieszkańcami o tym, jaki jest program Rafała Trzaskowskiego, co ma do zaproponowania. Jakie są oczekiwania kobiet wobec prezydentury na kolejne lata – powiedziała posłanka z Ziemi Łomżyńskiej.
Spotkanie miało charakter otwarty, co pozwoliło w komfortowej atmosferze wymienić się pomysłami i porozmawiać o istotnych dla kobiet problemach i wyzwaniach.
– Cieszę się, że kobiety są zaangażowane w wybory. Dla nich to ważne – ważne, by pójść i wiedzieć, na kogo się głosuje. Panie są zadowolone, że przyszły na spotkanie i że usłyszały odpowiedzi na wiele nurtujących je pytań – dodała Alicja Łepkowska-Gołaś.
Spotkanie w Łomży było częścią trasy po województwie podlaskim. Tego samego dnia posłanki odwiedziły jeszcze Zambrów, a kolejne spotkania zaplanowano w Suwałkach i Augustowie.