Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi ogłosił konkurs na kandydata na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. chor. Jana Szymańskiego w Marianowie. Chętni mają czas do 17 września br.
To kolejny w tym roku konkurs na to stanowisko. Poprzednim razem wygrał Sławomir Dębek - nauczyciel w Szkole Podstawowej w Konarzycach i wiceprzewodniczący Rady Powiatu Łomżyńskiego, który ostatnich wyborach samorządowych uzyskał mandat radnego Powiatu Łomżyńskiego z listy KW PiS. Zwycięzca powołany jednak nie został, dlatego dalsze kierowanie szkołą powierzono dotychczasowemu dyrektorowi - Sławomirowi Łomotowskiemu, który także jest radnym powiatowym i uzyskał mandat w tym samym okręgu co Dębek.
Teraz czas na kolejną próbę - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi ogłosił właśnie nowy konkurs na stanowisko dyrektora ZSCKR w Marianowie. Może do niego przystąpić nauczyciel mianowany lub dyplomowany, który spełnia określone wymagania, uzasadni przystąpienie do konkursu oraz przedstawi koncepcję funkcjonowania i rozwoju szkoły. Chętni mogą składać oferty do 17 września.