Koncert „Wielka Gala w Pałacu" zakończył trwający od 30 czerwca XXIV Międzynarodowy Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża. Podczas koncertu można było usłyszeć przeboje wokalne ze światowego repertuaru operowego, operetkowego, musicalowego, muzyki instrumentalnej, a także rozrywkowej okresu międzywojennego czyli w dużym skrócie przekrój większości tego, co działo się podczas tegorocznego Festiwalu.
Od 30 czerwca do 9 lipca, w ramach Festiwalu, w różnych zakątkach naszego regionu odbywały się koncerty, podczas których można był usłyszeć arie, songi, duety, ale również najwybitniejsze dzieła muzyki organowej.
Koncerty odbywały się m.in. w pięknych wnętrzach Wielkiej Synagogi w Tykocinie, na tarasach Hotelu Akademickiego PWSIiP w Łomży, w Rajgrodzie nad Jeziorem Rajgrodzkim, a także w łomżyńskiej Katedrze. XXIV Międzynarodowy Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża 2017 zakończył się 9 lipca koncertem „Wielka Gala w Pałacu".
Organizatorem Festiwalu jest Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży i Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, a dyrektorem artystycznym - dr Jacek Szymański.