Mamy kolejny przypadek koronawirusa wśród mieszkańców Łomży, potwierdzony pozytywnym wynikiem testu laboratoryjnego. Zakażonym jest wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Maciej Borysewicz, który obecnie przebywa w szpitalu.
Od pewnego czasu nasz region określany był mianem "wolnego od koronawirusa". Ostatnia zakażona osoba z Łomży, która wcześniej uzyskała pozytywny wynik testu, wyzdrowiała pod koniec maja. Niedługo później sanepid otrzymał potwierdzenie ozdrowienia ostatnich osób z powiatu łomżyńskiego.
Niestety, "zerowego" wyniku nie udało się długo utrzymać. Okazało się, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u Macieja Borysewicza. Obecnie przebywa on w łomżyńskim szpitalu.
Sam wiceprzewodniczący rady nie wie, gdzie mógł zarazić się koronawirusem i apeluje o noszenie maseczek oraz stosowanie się do zasad higieny, bo "pomimo rozluźnienia wirus krąży po mieście".
To już 41 przypadek zakażenia na terenie działania łomżyńskiego sanepidu ( 22 - Łomża i 19 - powiat łomżyński).
Łącznie służby wojewódzkie poinformowały dziś (16.06) o siedmiu przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To:
W sumie w województwie podlaskim mamy 628 potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce: 30 195/1 272 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).