Profesor Krzysztof Sychowicz został nowym radnym Rady Miejskiej Łomży. Na początku dzisiejszej sesji odbyło się uroczyste ślubowanie.
Krzysztof Sychowicz zajął miejsce śp. Jana Olszewskiego, radnego z klubu Prawa i Sprawiedliwości, który odszedł do Pana 9 marca br. Dziś nowy radny złożył uroczyste ślubowanie.
"Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców"
Krzysztof Sychowicz ma 53 lata. Urodził się w Łomży, jest żonaty, ma córkę. Wykładowca na Wydziale Nauk Społecznych i Humanistycznych Akademii Nauk Stosowanych w Łomży oraz naczelnik Oddziałowego Biura Badań Historycznych IPN w Białymstoku. Zasiada w zarządzie Łomżyńskiego Towarzystwa Naukowego im. Wagów. Posiada tytuł doktora habilitowanego, autor licznych prac poświęconych Łomży i regionowi łomżyńskiemu, w tym współautor i redaktor „Monografii Łomży” przygotowanej na 600-lecie nadania praw miejskich. Pasjonat wędkarstwa.
Zgodnie z przepisami prawa w Łomży nie było wyborów uzupełniających. Mandat objął kandydat z tej samej listy, który uzyskał kolejno największą liczbę głosów, a nie utracił prawa wybieralności. Śp. Jan Olszewski kandydował z listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu wyborczym nr 3, gdzie otrzymał 601 głosów. 2. wynik osiągnął wtedy Wiesław Grzymała, dzięki czemu również dostał się do Rady Miejskiej. Kandydatem z tej samej listy, który uzyskał kolejno największą liczbę głosów (360) był Krzysztof Sychowicz.
zdj. archiwum