Reklama

Kultywują tradycję i obdarowywują się kartkami świątecznymi

24/12/2017 11:03

 „Maryja z Józefem do domów pukali i ciepłej izdebki Dzieciątku szukali. Lecz nikt ich nie przyjął, ludzie drzwi zamknęli, więc szopę znaleźli i tam odpoczęli…” - tak w nastrój świąteczny wprowadziły dzieci z oddziałów zerowych Szkoły Podstawowej nr 1 w Łomży klasy I-III oraz młodszych kolegów i koleżanki z Niepublicznego Przedszkola ,,Wesołe Słoneczko” w Łomży.

Jasełka w wykonaniu najmłodszych pod kierownictwem p. Małgorzaty Bączyk oraz p. Barbary Zaremby odbyły się 18.12.2017 roku o godzinie 10.00. W atmosferze zbliżających się świąt w Szkole Podstawowej nr 1 został również ogłoszony konkurs na najładniejszą kartkę Bożonarodzeniową dla uczniów kl. 0-III. Celem konkursu, zorganizowanego przez p. Dorotę Gadawską i p. Martę Danowską, było popularyzowanie polskich tradycji świątecznych wśród dzieci, zachęcanie do kultywowania tradycji obdarowywania się kartkami świątecznymi oraz rozwijanie i doskonalenie możliwości twórczych poprzez różne techniki plastyczne.

W dniu 22.12.2017r. odbyło się podsumowanie konkursu, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem najmłodszych uczniów tej szkoły. Na szczególną pochwałę zasługuje ich kreatywność i zaangażowanie. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy z wyróżnieniem, zwycięzcy konkursu dodatkowo drobne upominki świąteczne.

Reklama

Oto wyniki:

I miejsce:

Nikola Sołogub – oddział ,,0’’a

Natalia Leszczyńska – kl. I a

Stanisław Jan Parol – kl. I c

Natalia Przestrzelska – kl. I b

 

II miejsce:

Mikołaj Tarnowski – oddział ,,0’’ b

Maria Śledziewska – kl. I b

Wojciech Lubiejewski – kl. I c

Mikołaj Dzieniszewski – kl. III a

 

III miejsce:

Bartosz Nitkiewicz – oddział ,,0’’ c

Malwina Gruszfeld – oddział ,,0’’ b

Maja Krzoska – kl. III a

Dominik Karwowski – kl. I c

Kornelia Mazur – kl. I d

tekst nadesłany

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości