„Maryja z Józefem do domów pukali i ciepłej izdebki Dzieciątku szukali. Lecz nikt ich nie przyjął, ludzie drzwi zamknęli, więc szopę znaleźli i tam odpoczęli…” - tak w nastrój świąteczny wprowadziły dzieci z oddziałów zerowych Szkoły Podstawowej nr 1 w Łomży klasy I-III oraz młodszych kolegów i koleżanki z Niepublicznego Przedszkola ,,Wesołe Słoneczko” w Łomży.
Jasełka w wykonaniu najmłodszych pod kierownictwem p. Małgorzaty Bączyk oraz p. Barbary Zaremby odbyły się 18.12.2017 roku o godzinie 10.00. W atmosferze zbliżających się świąt w Szkole Podstawowej nr 1 został również ogłoszony konkurs na najładniejszą kartkę Bożonarodzeniową dla uczniów kl. 0-III. Celem konkursu, zorganizowanego przez p. Dorotę Gadawską i p. Martę Danowską, było popularyzowanie polskich tradycji świątecznych wśród dzieci, zachęcanie do kultywowania tradycji obdarowywania się kartkami świątecznymi oraz rozwijanie i doskonalenie możliwości twórczych poprzez różne techniki plastyczne.
W dniu 22.12.2017r. odbyło się podsumowanie konkursu, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem najmłodszych uczniów tej szkoły. Na szczególną pochwałę zasługuje ich kreatywność i zaangażowanie. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy z wyróżnieniem, zwycięzcy konkursu dodatkowo drobne upominki świąteczne.
Oto wyniki:
I miejsce:
Nikola Sołogub – oddział ,,0’’a
Natalia Leszczyńska – kl. I a
Stanisław Jan Parol – kl. I c
Natalia Przestrzelska – kl. I b
II miejsce:
Mikołaj Tarnowski – oddział ,,0’’ b
Maria Śledziewska – kl. I b
Wojciech Lubiejewski – kl. I c
Mikołaj Dzieniszewski – kl. III a
III miejsce:
Bartosz Nitkiewicz – oddział ,,0’’ c
Malwina Gruszfeld – oddział ,,0’’ b
Maja Krzoska – kl. III a
Dominik Karwowski – kl. I c
Kornelia Mazur – kl. I d
tekst nadesłany