Już 30 sierpnia 2025 roku o godzinie 17:00 zapraszamy wszystkich mieszkańców i gości do udziału w wydarzeniu pt. „Śladami Adama Chętnika”, które odbędzie się m.in pod muralem na budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Nowogrodzie.
Centralnym punktem spotkania będzie rozmowa „Pasje mojego dziadka” z Jackiem Chętnikiem – wnukiem Adama Chętnika, wybitnego etnografa, muzealnika i badacza kultury kurpiowskiej. Będzie to niepowtarzalna okazja, by spojrzeć na życie i dorobek patrona wydarzenia z perspektywy rodzinnej, pełnej osobistych refleksji.
Na uczestników czekają także wyjątkowe atrakcje:
• muzyczny występ zespołu z Myszyńca, Kapeli Kurpiowskiej z Nowogrodu oraz Zespołu Śpiewaczego.
• warsztaty robienia wianków,
• podróż po muralach opowiadających o dziedzictwie regionu,
• aromatyczna kawa i słodki poczęstunek.
To spotkanie będzie nie tylko podróżą w głąb kultury Kurpiowszczyzny, ale także okazją do wspólnego świętowania lokalnej tożsamości i dziedzictwa.
