Reklama

Nauka zdalna w łomżyńskich szkołach

12/10/2021 12:40

207 mieszkańców Łomży i powiatu łomżyńskiego przebywa obecnie w kwarantannie – wynika z danych resortu zdrowia. Wśród nich są uczniowie łomżyńskich szkół. Jak wygląda sytuacja w szkołach prowadzonych przez samorząd  miasta?

Zdalnie uczą się obecnie dwie klasy z II Liceum Ogólnokształcącego. Po jednej klasie na nauczaniu zdalnym mają: I Liceum Ogólnokształcące, III Liceum Ogólnokształcące oraz Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4.  We wszystkich przypadkach klasy miały mieć kontakt z zakażonym uczniem.

Z najnowszych danych resortu zdrowia wynika, że w naszym mieście i najbliższym regionie aż 207 osób przebywa w kwarantannie (132 – miasto, 75 –powiat). Jeszcze wczoraj takich osób było 138 (85 – miasto, 53 – powiat).  Minionej doby w Łomży i powiecie łomżyńskim potwierdzono 6 nowych zakażeń korona wirusem. Województwo podlaskie po raz kolejny znalazło się na „podium” w skali kraju – odnotowano tu 234 przypadki i 4 zgony.

Reklama

Czy możliwy jest powrót do nauki zdalnej w całej Polsce? Rząd takich planów obecnie nie ma. 

- Notujemy wzrost zachorowań, więc szkół zdalnych i hybrydowych będzie więcej, ale nie przewidujemy wprowadzania nauki zdalnej jako takiej – deklarował dziś w Radiu ZET wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski. 

Zdaniem Rzymkowskiego w woj. podkarpackim, lubelskim, podlaskim, świętokrzyskim i warmińsko-mazurskim - gdzie jest najmniejszy odsetek zaszczepionych przeciw koronawirusowi - jest wyższy odsetek szkół w trybie hybrydowym i zdalnym.  

Reklama

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości