Cztery klasy Szkoły Podstawowej nr 2 w Łomży przebywają w kwarantannie - wynika z naszych ustaleń. Dziś w szkole miały odbyć się Miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej.
Uczniowie zostali objęci kwarantanną z uwagi na kontakt z pracownikiem szkoły, który otrzymał pozytywny wynik testu w kierunku koronawirusa. Chodzi łącznie o cztery klasy.
Władze miasta musiały zmienić lokalizację miejskich obchodów Dnia Edukacji Narodowej. Pierwotnie uroczystości miały odbyć się w Szkole Podstawowej nr 2. Podjęto jednak decyzję, by wyróżnienia wręczyć w Hali Kultury.
W Łomży i powiecie w kwarantannie przebywa obecnie 260 osób. Liczba ta każdego dnia rośnie. Minionej doby w mieście i najbliższym regionie potwierdzono 7 zakażeń koronawirusem. W całym woj. podlaskim potwierdzono aż 313 przypadków zakażenia. Kwarantanną objętych jest 8216 osób.