Łącznie blisko 1,5 mln zł trafi do łomżyńskich szkół w ramach programu "Laboratoria przyszłości". To pieniądze na nowoczesny sprzęt, który ma uatrakcyjnić zajęcia.
Łomżyńskie szkoły podstawowe otrzymały pieniądze w ramach programu "Laboratoria przyszłości". Celem przedsięwzięcia jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. Za przyznane pieniądze placówki kupią nowoczesny sprzęt (drukarki 3D, stacje lutownicze, roboty czy aparaty), który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania
Podział środków:
Łącznie jest to prawie 1,5 mln zł. Pieniądze pochodzą z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Szkoły nie musiały mieć wkładu własnego.
Źródło: UM Łomża