Reklama

"Łąka Łomży" w Łomży [FOTO i VIDEO]

27/08/2021 11:17

​​​​​​​To połączona inicjatywa fundacji Łąka oraz firmy Van Pur S.A., właściciela marki Łomża. Przy nadnarwiańskich bulwarach zasiana została kwietna łąka.

- To jest piękne, praktyczne i ekologiczne rozwiązanie dla miast. Już zdążyliśmy się zorientować, że trawniki nie mają za dużo zalet dla przyrody, ale łąki je mają – tłumaczy Agnieszka Nowak z fundacji Łąka, wyliczając, ze łąki dostarczają pożywienia i schronienia dla owadów, pomagają zatrzymywać wodę i mają udział w oczyszczaniu powietrza.

Łąkę przy nadnarwiańskich bulwarach fundacja Łąka zakłada wspólnie z browarem Van Pur S.A., właścicielem marki Łomża. Inicjatywa „Łąki Łomży” realizowana była wcześniej w Kielcach, Katowicach i Zabrzu.

Reklama

W naszym mieście będzie to kolejne tego typu miejsce.

- Jako miasto Łomża już  realizujemy łąki kwietne w naszym mieście poprzez nasz zakład budżetowy MPGKiM – mówi prezydent Łomży, który był obecny podczas siania nowej łąki przy łomżyńskich bulwarach. – Jest to ciekawa forma, alternatywa dla trawników, ale w szczególności też atrakcyjna forma edukacyjna dla młodzieży. Bulwary to miejsce uczęszczane przez seniorów i młodzież.

Jak przekazał włodarz miasta, w planach jest stworzenie w Łomży m.in. miejskiej pasieki czy zielonego przystanku, który grupa obywateli z okolic Starego Rynku planuje zrealizować w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Reklama

- Takie inicjatywy jak najchętniej wspieramy. Jako miasto jesteśmy otwarci na takie alternatywne formy w zakresie edukacji. Dzięki temu pokazujemy, że dbamy o naszą przyrodę, dbamy o klimat i też edukujemy, bo łąka kwietna też ma bardzo mocny wymiar edukacyjny. Mam nadzieję, że takich łąk będzie w Łomży dużo więcej.

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości