Koncert "Lata z Radiem" zastąpi w tym roku organizowaną rokrocznie w Łomży imprezę pod nazwą "Gościniec Łomżyński". Polskie Radio, organizator imprezy o 45-letniej tradycji odwiedzi Łomżę 26 sierpnia pod warunkiem, że radni podczas najbliższej sesji zgodzą się powiększyć na ten cel budżet MDK-DŚT. Jeśli tak się stanie, to gwiazdami "Lata z Radiem" miałyby być zespoły Lady Pank, Papa D., a także Magda Steczkowska.
O zwiększenie dotacji podmiotowej dla Miejskiego Domu Kultury - Domu Środowisk Twórczych o kwotę 90 tys. złotych zwrócił się do Rady Miejskiej Prezydent Mariusz Chrzanowski. Dodatkowe środki mają pozwolić na sfinansowanie koncertu "Lata z Radiem", który w tym roku ma zastąpić "Gościniec Łomżyński". Na "Gościniec..." przeznaczone było 70 tys. złotych. Z tego wynika, że "Lato z Radiem" kosztować będzie 160 tys. co, jak podaje ratusz, jest zbliżoną kwotą do rzeczywistych kosztów organizacji "Gościńca...", który w ub. roku kosztował 150 tys. złotych (około 80 tys. złotych pochodziło od sponsorów).
- Wynagrodzenie Zleceniobiorcy wynosi (Polskiego Radia) 140.000 zł brutto. Cena wyjściowa za organizację w. imprezy wynosiła od 180.000 zł do 210.000 zł. W wyniku negocjacji udało się uzyskać kwotę 140.000 zł, która jest najniższą z kwot, jakie ponosi każde z miast, będące współorganizatorem trasy koncertowej - czytamy w uzasadnieniu przesłanym radnym przez Prezydenta.
Jednak 140.000 złotych nie pokrywa całości wydatków związanych z imprezą. Zawsze po stronie Miasta - Gospodarza, poza zapewnieniem terenu, jest także gwarancja ochrony, zabezpieczenia medycznego, toalet przenośnych, dyżuru elektryka, sprzątania terenu.
- Na podstawie przeprowadzonej analizy rynku koszty te łącznie wynoszą 20.000 zł brutto, stąd
też całkowity koszt organizacji Lata z Radiem wyniesie 160.000 zł - informuje radnych Prezydent.
Lato z Radiem obchodzi w tym roku 45-lecie istnienia i jest jedną najpopularniejszych audycji radiowych w Polsce. Od roku 1992 audycji towarzyszy trasa koncertowa. Zdaniem Prezydenta, koncert Lata z Radiem, dzięki niepowtarzalnej atmosferze, wielu atrakcjom i wysokiemu poziomowi artystycznemu (występy największych wykonawców polskiej sceny muzycznej), stanowi atrakcyjną propozycję spędzania wolnego czasu dla całych rodzin. Jest to również największa impreza plenerowa w Polsce, obejmująca 20 miast w okresie od 24 czerwca do 27 sierpnia. Przystąpienie do współorganizacji trasy koncertowej gwarantuje Łomży szeroko zakrojoną promocję samego miasta oraz regionu.