Reklama

Lato z Radiem zamiast Gościńca Łomżyńskiego

15/03/2017 08:01

Koncert "Lata z Radiem" zastąpi w tym roku organizowaną rokrocznie w Łomży imprezę pod nazwą "Gościniec Łomżyński". Polskie Radio, organizator imprezy o 45-letniej tradycji odwiedzi Łomżę 26 sierpnia pod warunkiem, że radni podczas najbliższej sesji zgodzą się powiększyć na ten cel budżet MDK-DŚT. Jeśli tak się stanie, to gwiazdami "Lata z Radiem" miałyby być zespoły Lady Pank, Papa D., a także Magda Steczkowska.

O zwiększenie dotacji podmiotowej dla Miejskiego Domu Kultury - Domu Środowisk Twórczych o kwotę 90 tys. złotych zwrócił się do Rady Miejskiej Prezydent Mariusz Chrzanowski. Dodatkowe środki mają pozwolić na sfinansowanie koncertu "Lata z Radiem", który w tym roku ma zastąpić "Gościniec Łomżyński". Na "Gościniec..." przeznaczone było 70 tys. złotych. Z tego wynika, że "Lato z Radiem" kosztować będzie 160 tys. co, jak podaje ratusz, jest zbliżoną kwotą do rzeczywistych kosztów organizacji "Gościńca...", który w ub. roku kosztował 150 tys. złotych (około 80 tys. złotych pochodziło od sponsorów).

- Wynagrodzenie Zleceniobiorcy wynosi (Polskiego Radia) 140.000 zł brutto. Cena wyjściowa za organizację w. imprezy wynosiła od 180.000 zł do 210.000 zł. W wyniku negocjacji udało się uzyskać kwotę 140.000 zł, która jest najniższą z kwot, jakie ponosi każde z miast, będące współorganizatorem trasy koncertowej - czytamy w uzasadnieniu przesłanym radnym przez Prezydenta.

Reklama

Jednak 140.000 złotych nie pokrywa całości wydatków związanych z imprezą. Zawsze po stronie Miasta - Gospodarza, poza zapewnieniem terenu, jest także gwarancja ochrony, zabezpieczenia medycznego, toalet przenośnych, dyżuru elektryka, sprzątania terenu.

- Na podstawie przeprowadzonej analizy rynku koszty te łącznie wynoszą 20.000 zł brutto, stąd
też całkowity koszt organizacji Lata z Radiem wyniesie 160.000 zł - informuje radnych Prezydent.

Lato z Radiem obchodzi w tym roku 45-lecie istnienia i jest jedną najpopularniejszych audycji radiowych w Polsce. Od roku 1992 audycji towarzyszy trasa koncertowa. Zdaniem Prezydenta, koncert Lata z Radiem, dzięki niepowtarzalnej atmosferze, wielu atrakcjom i wysokiemu poziomowi artystycznemu (występy największych wykonawców polskiej sceny muzycznej), stanowi atrakcyjną propozycję spędzania wolnego czasu dla całych rodzin. Jest to również największa impreza plenerowa w Polsce, obejmująca 20 miast w okresie od 24 czerwca do 27 sierpnia. Przystąpienie do współorganizacji trasy koncertowej gwarantuje Łomży szeroko zakrojoną promocję samego miasta oraz regionu.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości