Tłumy uczniów odwiedziły WSA w Łomży przy okazji Dnia Otwartego. Uczelnia przywitała potencjalnych studentów wozami bojowymi policji, służby więziennej, grillem, grochówką i dużymi ciągnikami, a kolejne atrakcje czekały już w środku. Wystawy, prezentacje, pokazy i wykłady cieszyły się dużą popularnością. - Studiowanie się opłaca i jest taką przepustką do pracy na wyższym poziomie - komentuje dr inż. Ireneusz Żuchowski.
Tego dnia nie łatwo było przecisnąć się przez korytarze budynku przy ul. Studenckiej. Tłumy uczniów z całego regionu przyglądały się ofercie uczelni, a mnogość kierunków oferowanych przez WSA świadczy tylko o tym, że każdy znajdzie coś dla siebie.
- Chcemy pokazać, że Wyższa Szkoła Agrobiznesu to nie tylko rolnictwo, ale także to wiele innych możliwości rozwoju, takich jak bezpieczeństwo wewnętrzne, jak budownictwo, jak pielęgniarstwo, jak pedagogika i wiele, wiele więcej - mówi dr inż. Ireneusz Żuchowski, prorektor ds. rozwoju i promocji WSA w Łomży, dodając, że wiele osób kojarzy WSA z rolnictwem, a uczelnia stara się rozwijać swoją ofertę. Od tego roku przygotowywane są dwa nowe kierunki: logistyka i ekonomia.
Reklama
Studenci podczas Dnia Otwartego prezentowali m.in. techniki samoobrony oraz walki, doświadczenia chemiczne, fizyczne i budowlane, chętni mogli wziąć udział w warsztatach robienia sushi lub skorzystać ze strzelnicy na której czekały repliki karabinków AK na plastikowe kulki, a student Marcin Sokołowski, doświadczony siłacz prowadził warsztaty i konkurs w wyciskaniu sztangi. Odwiedzający mogli obejrzeć także pracownię pielęgniarstwa.
To jednak nie wszystko. Swoje stoiska zaprezentowali m.in.: Aeroklub Podlaski, który ściśle współpracuje z Wyższą Szkołą Agrobiznesu, Nadleśnictwo Łomża, Policja, Służba Więzienna, pojawili się także strażacy. Uczelnia nie zapomniała o wykładach, które dotyczyły drzew Oxytree, socjotechniki, możliwości wykorzystywania w rolnictwie bezzałogowych statków powietrznych, GMO oraz bezpiecznego domu - kształtowania bezpiecznego środowiska.
Zdaniem Krzysztofa Szczepańskiego, przewodniczącego samorządu studenckiego, uczelnia dysponuje świetną kadrą profesorską. Studenci mogą liczyć też na wycieczki i wyjazdy za granicę, czeka tu na nich wiele możliwości rozwoju.
- Tutaj można się rozwijać naprawdę świetnie - komentuje Krzysztof Szczepański.
Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji VIDEO!