We wszystkich szkołach na terenie działalności OKE w Łomży egzamin gimnazjalny rozpoczął się zgodnie z harmonogramem. Nie było placówki, w której wczorajszy egzamin się nie odbył. Dzisiaj (11.04) gimnazjaliści zmierzą się z częścią matematyczno-przyrodniczą.
W województwie podlaskim dyrektorzy szkół zgłosili do egzaminu 10343 uczniów.
- We wszystkich 228 szkołach na terenie województwa podlaskiego i 292 szkołach na terenie województwa warmińsko-mazurskiego egzamin gimnazjalny rozpoczął się zgodnie z harmonogramem, wcześniej określonym, ustalonym przez dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej - mówi Jolanta Gołaszewska, dyrektor OKE w Łomży.
Jeszcze niedawno były jednak pewne problemy ze zgromadzeniem członków komisji nadzorującej egzamin, ale - jak zapewnia Jolanta Gołaszewska - dzięki usilnym staraniom dyrektorów szkół i współpracy pomiędzy organami - egzamin się udał. W komisjach zasiadały osoby, które zgodnie z obowiązującym prawem mogą być członkami zespołu nadzorującego.
- To jest obowiązek (...) że w każdym zespole nadzorującym musi być nauczyciel innej szkoły lub zgodnie ze znowelizowanym rozporządzeniem, mogą w skład zespołu nadzorującego wchodzić również nauczyciele danej szkoły lub osoby, które mają kwalifikacje pedagogiczne - wyjaśnia dyrektor OKE.
Dzisiaj (11.04) uczniowie trzecich klas gimnazjalnych zmierzą się z częścią matematyczno-przyrodniczą. Pierwsze zadania z zakresu przedmiotów przyrodniczych zaczną rozwiązywać o godz. 9:00, a dwie godziny później rozpoczną się zmagania z królową nauk. Uczniowie będą mieli na to odpowiednio 60 i 90 minut. W piątek (12.04) ostatnie klasy gimnazjalne spotkają się z językiem obcym nowożytnym.