Wczoraj (25.04) w Szkole Podstawowej nr 9 w Łomży młodzi rowerzyści pisali test wiedzy z przepisów, udzielali pierwszej pomocy oraz rywalizowali ze sobą w kilku konkurencjach rowerowych. Turniej wpisał się w ogólnopolską kampanię pn. "Kręci mnie bezpieczeństwo".
Nadrzędnym celem Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym jest działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym - szczególnie wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Działania obejmują m.in. popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy.
W tegorocznej edycji udział wzięło 51 uczestników ze szkół podstawowych. Uczniowie mieli do rozwiązania test teoretyczny z zakresu zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znaków drogowych, a także sytuacji w ruchu drogowym. Jurorzy sprawdzali również umiejętność udzielania pierwszej pomocy. Kolejna część rywalizacji obejmowała sprawdzian praktyczny - jazda rowerem po wyznaczonym torze przeszkód i poprawny przejazd rowerem w miasteczku rowerowym. Dwie najlepsze drużyny z każdej kategorii wiekowej będą reprezentować region w etapie wojewódzkim, który odbędzie się w Białymstoku w połowie maja.
Grupa wiekowa I ( 10-12 lat):
I Miejsce - Szkoła Podstawowa w Olszynach
II Miejsce - Szkoła Podstawowa nr 9 w Łomży
III Miejsce - Szkoła Podstawowa w Jarnutach
Grupa wiekowa II (pozostali):
I Miejsce – Szkoła Podstawowa w Piątnicy
II Miejsce – Szkoła Podstawowa nr 9 w Łomży
III Miejsce – Szkoła Podstawowa w Jarnutach
fot. KMP Łomża