Reklama

Łomża: Eliminacje do turnieju BRD

26/04/2019 07:30

Wczoraj (25.04) w Szkole Podstawowej nr 9 w Łomży młodzi rowerzyści pisali test wiedzy z przepisów, udzielali pierwszej pomocy oraz rywalizowali ze sobą w kilku konkurencjach rowerowych. Turniej wpisał się w ogólnopolską kampanię pn. "Kręci mnie bezpieczeństwo".

Nadrzędnym celem Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym jest działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym - szczególnie wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Działania obejmują m.in. popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy. 

W tegorocznej edycji udział wzięło 51 uczestników ze szkół podstawowych. Uczniowie mieli do rozwiązania test teoretyczny z zakresu zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znaków drogowych, a także sytuacji w ruchu drogowym. Jurorzy sprawdzali również umiejętność udzielania pierwszej pomocy. Kolejna część rywalizacji obejmowała sprawdzian praktyczny - jazda rowerem po wyznaczonym torze przeszkód i poprawny przejazd rowerem w miasteczku rowerowym. Dwie najlepsze drużyny z każdej kategorii wiekowej będą reprezentować region w etapie wojewódzkim, który odbędzie się w Białymstoku w połowie maja.

Reklama

Grupa wiekowa I ( 10-12 lat):

I Miejsce - Szkoła Podstawowa w Olszynach

II Miejsce - Szkoła Podstawowa nr 9 w Łomży

III Miejsce - Szkoła Podstawowa w Jarnutach

Grupa wiekowa II (pozostali):

I Miejsce – Szkoła Podstawowa w Piątnicy

II Miejsce – Szkoła Podstawowa nr 9 w Łomży

III Miejsce – Szkoła Podstawowa w Jarnutach

 

fot. KMP Łomża

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości