Reklama

Łomża: Klasy maturalne II LO zakończyły rok szkolny [VIDEO]

26/04/2019 14:59

Uroczystość rozdania świadectw ukończenia szkoły średniej dla każdego młodego człowieka powinna być szczególna. To zakończenie pewnego etapu w życiu i rozpoczęcie kolejnego - dorosłości. W II Liceum Ogólnokształcącym w Łomży świadectwa otrzymało 185 uczniów. Aż 34 z nich może cieszyć się świadectwami z wyróżnieniem.

Jaki rok 2018/2019 był dla II LO? - Myślę, że dobry. Wykluczając może tylko tą końcówkę roku, która trochę tutaj zaburzyła spokój panujący i młodzież była i zestresowana, zaniepokojona, czy odbędą się egzaminy, czy dostaną klasyfikacje, no ale na szczęście wszystko zakończyło się dobrze - mówi Jolanta Kossakowska, dyrektor II LO im. Marii Konopnickiej w Łomży.

Wszyscy uczniowie ostatnich klas "Drugiego" otrzymali promocję i świadectwa ukończenia szkoły. Łącznie było ich 185. 34 osoby mogą chwalić się świadectwami z wyróżnieniem, a 9 uczniów uzyskało średnią ocen powyżej 5,0. Rekordowa średnia w tym roku to aż 5,73. - Mamy się czym cieszyć i czym chwalić - komentuje dyrektor Jolanta Kossakowska.

Reklama

Do najlepszych absolwentów trafiły nie tylko świadectwa, ale również nagrody rzeczowe. Wyróżnieni absolwenci potrafili łączyć naukę np. ze sportem. Jako przykład postawić można Magdalenę Kalską - przewodniczącą samorządu uczniowskiego oraz reprezentantkę II LO w aerobiku rekreacyjnym i siatkówce, której udało się uzyskać średnią aż 5,22. Zdaniem Magdaleny "po prostu trzeba się troszkę postarać". Naukę da się połączyć też z życiem prywatnym. Wie o tym Mateusz Dudziński, który uzyskał średnią 4,93. - To taki zdrowy poziom i miałem też czas na jakieś życie towarzyskie, a mogłem się i pouczyć, można to połączyć - komentuje Mateusz.

Teraz uczniowie II LO muszą wykazać się na maturze.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości