Reklama

Łomża. Kończy się budowa sali gimnastycznej przy SP nr 2 [FOTO]

15/02/2021 09:05

Trwają prace wykończeniowe i wyposażanie nowej sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Łomży

Na nowej sali o całkowitej powierzchni użytkowej ponad 1,5 tys. m2, w tym na boisku sali o powierzchni 640 m2, będzie można przeprowadzić zajęcia m.in. z siatkówki, koszykówki i tenisa. W budynku znajdą się również szatnie, sanitariaty, pomieszczenia magazynowe, techniczne i gospodarcze. Na zewnętrznym boisku o nawierzchni poliuretanowej o pow. 800 m2 będzie można uprawiać piłkę ręczną i mini futbol. Sala gimnastyczna i boisko wielofunkcyjne wpłyną na atrakcyjność edukacyjną SP nr 2, zwiększą dostępność do obiektów sportowych klubom działającym w naszym mieście oraz poprawią estetykę przestrzeni miejskiej. "Stary" budynek niewielkiej sali gimnastycznej przy SP nr 2 został wyłączony w 2011 roku z powodów bezpieczeństwa.

Nowa sala to nowe możliwości.

Reklama

- Rozpoczął się właśnie nabór do 1 klas. Naszym nowym uczniom proponujemy dodatkowe zajęcia w ramach innowacji pedagogicznej - piłka nożna dla chłopców oraz zajęcia fitness dla dziewcząt. Jest to projekt obejmujący dodatkowe godziny specjalistycznych zajęć, dający możliwość rozwoju i treningu najmłodszym dzieciom na super nowoczesnej, własnej sali i własnym boisku pod okiem wyspecjalizowanej kadry dydaktycznej i  trenerskiej. Zajęcia te pozwolą dzieciom zacieśnić więzy społeczne, rozwinąć wyobraźnię, wzmocnić mięśnie, nabrać pewności siebie, rozwijać koordynację, równowagę i elastyczność ciała, poprawią zdolności motoryczne i zręczność oraz pozwolą nabierać świadomości własnego ciała i zadbać o zdrowie przy doskonałej zabawie - przekazuje "Dwójka".

fot. SP2 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości