Reklama

Łomża: Matury się odbędą

25/04/2019 12:00

W II Liceum Ogólnokształcącym w Łomży kadra przygotowuje już świadectwa i nagrody. Rada pedagogiczna zatwierdziła oceny, a uczniowie jutro (26.04) będą mogli oficjalnie zakończyć rok szkolny. W łomżyńskim "Ekonomiku" takich uczniów będzie 158. - We wszystkich szkołach w Podlaskiem przeprowadzona została klasyfikacja maturzystów - poinformowało nas Kuratorium Oświaty w Białymstoku.

W łomżyńskich szkołach ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych odbyły się rady klasyfikacyjne i uczniowie zostaną dopuszczeni do egzaminów, które rozpoczną się już 6 maja. Na chwilę obecną nie ma zagrożenia, aby do nich nie doszło.

– W razie potrzeby jesteśmy w stanie wesprzeć dyrektorów poprzez wysłanie na egzaminy pisemne pracowników Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Łomży – informuje wiceprezydent Stypułkowski.

Inaczej wygląda sprawa matur ustnych, które mogą przeprowadzać osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje. Zastępca prezydenta Łomży ds. oświaty ma jednak nadzieję, że niezależnie od rozwoju sytuacji związanej ze strajkiem, również one odbędą się z uwagi na dobro maturzystów.

Reklama

Co istotne, prezydent Łomży podjął decyzję, że środki niewykorzystane ze względu na udział nauczycieli w strajku pozostaną w budżetach placówek oświatowych.

Ogólnopolski strajk nauczycieli trwa od 8 kwietnia. Według danych łomżyńskiego oddziału ZNP, dzisiaj (25.04) o godz. 9:00 strajkowało 219 osób w 18 placówkach.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości