Miasto Łomża otrzyma 527 tys. zł na przebudowę budynku Zespołu Szkół Specjalnych, w tym pionu kuchennego. Powodem planowanych prac budowlanych jest m.in. niespełniająca wymogów sanitarnych kuchnia i stołówka.
Z informacji podanych przez Urząd Miejski w Łomży dowiadujemy się, że w zeszłym roku został złożony wniosek o dofinansowanie przebudowy budynku Zespołu Szkół Specjalnych przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie. Inwestycja mimo pozytywnej opinii, nie mogła zostać zrealizowana, ze względu na usunięcie jej z projektu budżetu miasta przez radnych. Po ponownym wniosku prezydenta Łomży przebudowa budynku ZSS powróciła na listę zadań do realizacji.
-Celem (...) jest przekształcenie niespełniającej wymogów sanitarnych kuchni i stołówki dla uczniów Zespołu Szkół Specjalnych, w nowoczesne i dobrze doposażone miejsce do przygotowywania i spożywania posiłków. Wiąże się to z przystosowaniem piwnicy, remontem pionu żywieniowego, a także wymianą starych instalacji i urządzeń kuchennych - informuje Urząd Miejski
Reklama
Dofinansowanie pochodzi z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
źródło: Urząd Miejski w Łomży
zdj. główne: Urząd Miejski w Łomży