Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży rozpoczął przygotowania do sezonu zimowego. Trwają prace przy "Białym Orliku".
"Łomżyńskie lodowisko to konstrukcja przenośna, rozkładana w okresie zimowym na terenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego. W miejscu boiska wielofunkcyjnego przygotowywane jest podłoże ze styroduru i folii ochronnej, które zmniejsza zużycie energii i zwiększa efektywność chłodzenia. Następnie rozkładany będzie system orurowania chłodniczego oraz zamontowane zostaną bandy ogrodzenia. Ostatni etap prac to budowanie tafli lodu, czyli wylewanie kolejnych warstw wody" - informuje MOSiR.
Obok lodowiska funkcjonować będzie wypożyczalnia łyżew, „pingwinków” oraz kasków do jazy.
Więcej informacji wkrótce,
zdj. MOSiR