W Dolinie Pamięci przy ul. Katyńskiej odbyły się łomżyńskie obchody 79. rocznicy Zbrodni Katyńskiej, II masowej wywózki łomżyniaków na nieludzką ziemię oraz 9. rocznicy Katastrofy Smoleńskiej, w której zginęło 96 osób.
Dzisiejszą uroczystość rozpoczął dźwięk syren alarmowych, które o godz. 8:41 słyszalne były w całym mieście. Następnie odczytano listę 96 ofiar katastrofy pod Smoleńskiem.
Przed Pomnikiem Sybiraków i Ofiar Katastrofy Smoleńskiej kwiaty złożyli: delegacja władz Łomży, na czele z prezydentem Mariuszem Chrzanowskim, radnym Wiesławem Grzymałą, wiceprezydentem Andrzejem Stypułkowskim i dyrektorem MPGKiM Dariuszem Brakonieckim, delegacja Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej, Związku Sybiraków, władze powiatu łomżyńskiego - starosta Lech Szabłowski i wicestarosta Maria Dziekońska, władze gminy Piątnica z wójtem Arturem Wierzbowskim, wójt gminy Wizna Mariusz Soliwoda, przedstawiciele wojska, dyrekcja ZSEiO i delegacja Hufca Nadnarwiańskiego ZHP.
Uroczystość zakończyło odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego. O 9:00 rozpoczęła się msza w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży.