Reklama

Łomża: Oficjalne otwarcie Oddziału Rehabilitacji Kardiologicznej i Kardiologii [FOTO i VIDEO]

19/09/2019 17:07

- To jest oddział 21 wieku - mówił wicemarszałek Marek Olbryś w trakcie oficjalnego otwarcia odnowionego Oddziału Rehabilitacji Kardiologicznej i Kardiologii w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży. Cała inwestycja pochłonęła ponad 11,5 mln zł. Do dyspozycji niezbyt licznego personelu trafił też nowy sprzęt.

Cały projekt kosztował ponad 11,5 mln zł. Sam remont pochłonął 6,8 mln zł, a pozostałe 4,5 mln zł przeznaczono na zakup sprzętu.  Obecnie oddział liczy 37 łóżek w tym 12 intensywnej terapii. Znajduje się tam pracownia chemodynamiki i oddział rehabilitacji kardiologicznej. - Myślę, że będzie służył mieszkańcom, bo po to on był remontowany, żeby służyć mieszkańcom i żeby była możliwość hospitalizacji wszystkich ludzi, którzy zachorują na choroby wieńcowe, schorzenia kardiologiczne - mówił Marek Olbryś

W trakcie remontu kardiologia funkcjonowała w kilku miejscach budynku, a praca nie została zachwiana. - Udało się nam to jakoś spiąć dzięki współpracy kilku oddziałów. Tutaj sukcesywnie przenosiliśmy pacjentów, przenosiliśmy sprzęt, także udało się to zrobić w miarę "bezbólowo" - komentuje dyrektor Mariusz Obrycki.

Reklama

Sprzęt, który trafił do personelu, poprawi na pewno jakość udzielania pomocy na oddziale intensywnej opieki kardiologicznej. Monitorowane są również sale przyległe do OIOK-u, jak również sale w oddziale kardiologii. Oddział wzbogacił się o dwa aparaty do USG serca i całe zaplecze sprzętu służącego do badań holterowskich. Na oddziale powstaną też odpowiednie pracownie. Do tej pory trzeba było korzystać z poradni kardiologicznej. Zdecydowanie poprawiły się warunki jeśli chodzi o pacjentów. Mieliśmy poprzednio duże sale, dwie łazienki w oddziale (...) natomiast w tej chwili zdecydowanie to jest diametralna różnica. - mówi p.o. ordynatora Anna Markowska.

Niestety, remont nie rozwiązał problemów z kadrą lekarską i pielęgniarską. Obecnie na oddziale pracuje 4 lekarzy na pełnym wymiarze etatowym. W podobnych oddziałach lekarzy jest 3 razy więcej.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości