Reklama

Łomża żegna się z Łomżyńskim Forum Samorządowym

26/02/2020 14:48

- W naszej ocenie formuła Forum się wyczerpała - mówił prezydent Mariusz Chrzanowski podczas dyskusji dotyczącej wystąpienia miasta Łomża z Łomżyńskiego Forum Samorządowego. Za wystąpieniem z ŁFS zagłosowało 12 radnych.

Łomżyńskie Forum Samorządowe powstało w 2015 roku. Przed jego zawiązaniem w ratuszu odbyło się spotkanie, na które przybyło prawie czterdziestu delegatów – wójtów, burmistrzów i starostów. Wszyscy podkreślali potrzebę stworzenia grupy lobbującej, poprzez zawiązanie silnego stowarzyszenia, które reprezentowałoby w przyszłości interesy ziemi łomżyńskiej w województwie i kraju i taki cel miało mieć powołane stowarzyszenie.

Pomysł wystąpienia miasta z ŁFS ujrzał światło dzienne w lutym tego roku, gdy zastępca prezydenta Andrzej Stypułkowski złożył stosowny wniosek do radnych. Stypułkowski dawał do zrozumienia, że Forum nie realizuje celów, dla których zostało powołane.

Reklama

 

Dzisiaj Mariusz Chrzanowski podkreślał za to znaczenie Związku Samorządów Polskich, czyli stowarzyszenia skupiającego  nie tylko gminy lokalne, ale także samorządy z obrębu całej Polski. W jego składzie jest także Łomża.

- Dzisiaj Związek Samorządów Polskich jest wiodącym i takim wybijającym się związkiem spośród tych związków skupiających samorządy - mówił Chrzanowski, będący jednocześnie jednym z członków zarządu stowarzyszenia. - Nasze plany są bardzo rozległe. Związek już zrzesza około 150 samorządów. Mówię około, dlatego, bo już w ostatnich dniach, w ostatnich tygodniach też dołączają nowe samorządy. My ten związek tworzyliśmy tak naprawdę w 12 samorządów. Dzisiaj widzimy, na przestrzeni kilku lat, ten związek poszerzył się.

Reklama

W najbliższym czasie w Łomży ma odbyć się spotkanie z samorządowcami z naszego regionu.

- Dzisiaj, po kilku latach widzimy, że jesteśmy już na tyle silni, że możemy te wewnętrzne komórki w województwie tworzyć. I taka też między innymi rola miasta Łomża będzie - mówił o ZSP Mariusz Chrzanowski.

Łomża ma zatem działać w ZSP, a nie w ŁFS.  Radni zdecydowali, że miasto z Łomżyńskiego Forum Samorządowego wystąpi. 12 radnych zagłosowało za, 9 radnych było przeciw, 1 nie zagłosował i 1 wstrzymał się od głosu.

Reklama

Prezydent uspokaja, że projekty, w których Łomża bierze obecnie udział, nadal będą kontynuowane z udziałem miasta.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości