Sześć klas maturalnych zakończyło dzisiaj rok szkolny w III Liceum Ogólnokształcącym w Łomży. Uczniowie ubrani w galowe stroje odebrali świadectwa, a najlepsi również nagrody. Teraz czeka ich największe wyzwanie, czyli matura.
Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego uczniowie pożegnali swoich wychowawców: Marcina Mikołajczyka, Katarzynę Mikołajczyk, Dorotę Bagińską, Barbarę Zyskowską, Lidię Choińską i Izabelę Żegalską.
Jako wyraz uznania, szkoła przygotowała nagrody finansowe dla wyróżniających się uczniów. Trafiły one do Wioli Witczak, Czarka Wiśniewskiego i Jacka Malinowskiego.
- Mogą świecić przykładem dla innych, bo i swoją postawą, i swoim zachowaniem i odpowiedzialnością mogą być wzorem - mówiła dyrektor Grażyna Chodnicka.
Łącznie w uroczystości wzięło udział ponad 160 maturzystów. Znalazły się niestety osoby, które szkoły nie ukończyły. Ci, którym się udało już niedługo podejdą do matury.