Uczestnicy corocznej akcji Młodzieży Wszechpolskiej pn. "Kocham Polskę" rozdawali dzisiaj w Łomży plakaty o tematyce narodowo-patriotycznej. - W ten dzień jako Młodzież Wszechpolska przypominamy o miłości do ojczyzny - mówiła Kinga Dubrawska, Prezes Okręgu Podlaskiego MW.
Akcja "Kocham Polskę" organizowana jest przez Wszechpolaków od 2005 roku, za każdym razem 14 lutego. Data nie jest przypadkowa, gdyż młodzież pragnie zwrócić uwagę, że istnieje miłość nie tylko do osoby, ale także do ojczyzny, a Walentynki są skomercjalizowane i ludzie zapominają o "wyższej formie miłości".
- Patriotyzm polski w dzisiejszych czasach jest bardzo mocno osadzony na męczeństwie naszego narodu oraz cierpieniach, które przeżył przez ostatnie 300 lat, a my pragniemy, aby on był też bardziej entuzjastyczny, żeby był pozytywny - mówiła Kinga Dubrawska, Prezes Okręgu Podlaskiego MW.
Akcja pn. "Kocham Polskę" odbywa się we wszystkich dużych miastach w Polsce. W województwie podlaskim Wszechpolaków można było zobaczyć już m.in. w Białymstoku, a niedługo plakaty trafią do mieszkańców Sokółki i Wysokiego Mazowieckiego. Tegoroczna kampania "Kocham Polskę" przebiega pod hasłem "Rodzina siłą narodu".
- W tym roku zwracamy uwagę na rodzinę, która jest podstawową jednostką naszego społeczeństwa. Zwracamy uwagę, iż liberalne i lewicowe środowiska chcą tą rodzinę nam zniszczyć i odebrać. Zwracamy uwagę na dość częste sytuacje rozwodów wśród polskich rodzin, które rozbijają nasze środowisko. - mówił Krystian Kruszyński z zarządu okręgu podlaskiego MW, podając także przykłady, że organizacja nie zgadza się m.in. ze związkami homoseksualnymi, które wpływają na dzietność narodu oraz z aborcją, określoną jako "morderstwo", nawet jeśli jest to dziecko poczęte z gwałtu.
Wśród czterech młodych osób, które rozdawały dzisiaj w Łomży plakaty znalazły się dwie mieszkanki Białegostoku oraz dwaj mieszkańcy Grajewa i Zambrowa.