390 tys. złotych otrzymało miasto na budowę hali sportowej i boiska przy szkole Podstawowej nr 2 w Łomży. Wsparcie pochodzi z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. W ubiegłym roku udało się pozyskać blisko 2,5 mln zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki, ale ostatni przetarg trzeba było unieważnić z uwagi na zbyt drogie oferty.
Obecny budynek sali przy SP2 wyłączony został z użytkowania siedem lat temu. Nie spełnia on podstawowych wymogów bezpieczeństwa, a uczniowie zmuszeni są do korzystania z pobliskich obiektów.
Na terenie szkoły planowana jest też budowa placu zabaw dla dzieci, który miałby być wyposażony w część sportową z zestawami zręcznościowymi oraz rekreacyjną ze stolikami i ławami do siedzenia. Wykonanie zadanie obejmuje również modernizację łącznika i części korytarza na parterze szkoły oraz dostosowanie obiektu do potrzeb osób z niepełnosprawnością.
Prezydent Mariusz Chrzanowski podkreśla, że hala przy SP2 to nie jedyny taki obiekt, który powstanie w najbliższych latach w Łomży.
Przypomnijmy, że ostatni przetarg dotyczący budowy sali gimnastycznej oraz boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 2 został unieważniony. Po otwarciu ofert zamawiający poinformował, że na budowę sali zamierzał przeznaczyć 6 mln zł, a na budowę boiska 600 tys. zł. Najtańsza oferta dotycząca budowy sali opiewała na kwotę 7 054 238,36 zł, a boiska - ok. 722 644,38 zł.
zdj. UM Lomza