Reklama

Łomża świętowała 106 lat polskiej policji [FOTO i VIDEO]

26/07/2025 15:29

Uroczysty apel, odznaczenia i awanse towarzyszyły obchodom 106-lecia polskiej policji, które odbyły się dziś na Starym Rynku w Łomży.

Poza jubilatami – czyli policjantami – na uroczystości przybyli parlamentarzyści, samorządowcy oraz mieszkańcy miasta, aby podziękować funkcjonariuszom za codzienny trud i poświęcenie w służbie bezpieczeństwa.

– Obchody rocznicy powstania policji są u nas co roku bardzo uroczyście celebrowane. W ten sposób chcemy wyrazić podziękowanie wszystkim funkcjonariuszkom, funkcjonariuszom oraz pracownikom cywilnym policji za ich codzienną służbę na rzecz naszej ojczyzny – powiedział insp. Adam Antoni Chodziutko, Komendant Miejski Policji w Łomży.

Reklama

Uroczystości rozpoczęły się od wspólnego odśpiewania hymnu państwowego i wciągnięcia flagi na maszt. Następnie zebranych powitał insp. Krzysztof Woźniewski, I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku.

W dalszej części wręczono odznaczenia i awanse funkcjonariuszom, którzy szczególnie zasłużyli się w służbie. Po części oficjalnej głos zabrali goście, dziękując policjantom za ich pracę.

– Bardzo ważne jest, aby władze samorządowe współpracowały z policją. Wspieramy Komendę Miejską m.in. poprzez działania profilaktyczne, zakup pojazdów oraz organizację patroli ponadnormatywnych. Mieszkańcy Łomży na co dzień dostrzegają i odczuwają to bezpieczeństwo. Ale musimy stale o nie zabiegać – podkreślił prezydent Łomży, Mariusz Chrzanowski.

Reklama

Obchody były połączone z jeszcze jedną ważną rocznicą – w lipcu policja świętowała 100-lecie służby kobiet w tej formacji mundurowej.

– Strażnicy naszego bezpieczeństwa – i strażniczki również. To symboliczne, że obchodzimy jubileusz stulecia kobiet w policji, które łączą odwagę i profesjonalizm z empatią i zrozumieniem spraw codziennych. To bardzo ważne święto. Widać, że interesuje mieszkańców, bo przybyli tłumnie – powiedziała posłanka Alicja Łepkowska-Gołaś.

Warto podkreślić, że praca w policji budzi coraz większe zainteresowanie młodych ludzi, co przekłada się na dobrą sytuację kadrową. Województwo podlaskie ma obecnie najmniej wakatów w policji w całym kraju. Formacja dysponuje też coraz nowocześniejszym sprzętem, a jej możliwości systematycznie rosną.

Reklama

– W ubiegłym roku jednostki otrzymały 112 nowych radiowozów. W najbliższych tygodniach trafi do nich kolejne 50 – i to nie jest nasze ostatnie słowo w tym roku. To bardzo ważne, aby policjantki i policjanci dysponowali jak najnowocześniejszym sprzętem, co wpływa na bezpieczeństwo ich samych i mieszkańców naszego województwa – zapowiedział wicewojewoda podlaski Paweł Krutul.

Uroczystości zakończyły się uroczystą defiladą.

Dla mieszkańców przygotowano również „niebieskie miasteczko”, gdzie można było zobaczyć policyjny sprzęt oraz porozmawiać z funkcjonariuszami.

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 26/07/2025 17:25
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości