Reklama

Łomża. "Walizka" otworzy się w czerwcu

07/05/2021 15:04

34 Międzynarodowy Festiwal Teatralny "Walizka"odbędzie się w dniach 10 - 13 czerwca 2021 - przekazuje Teatr Lalki i Aktora w Łomży. Spektakle polskie obejrzymy na teatralnej scenie oraz w różnych miejscach naszego miasta.

W tym roku MFT "Walizka" ponownie odbędzie się w formule konkursowej.

"Z uwagi na utrzymującą się skomplikowaną sytuację związaną z przemieszczaniem i przekraczaniem granic, podjęliśmy decyzję o organizacji festiwalu w formie hybrydowej. Prezentacja spektakli zagranicznych odbędzie się zatem online w łomżyńskiej Hali Kultury. Spektakle polskie grane będą na żywo na scenie Naszego Teatru i innych przestrzeniach miejskich. Wybrana przez nas formuła spotkała się z aprobatą i wsparciem Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego oraz Prezydenta Miasta Łomża" - czytamy w komunikacie Teatru Lalki i Aktora.

Reklama

W programie konkursowym festiwalu znalazło się 10 teatrów zagranicznych oraz 7 tatrów polskich

"Nie zabraknie również doskonałych spektakli plenerowych. Z myślą o Was wybraliśmy teatry nowatorskie w formie artystycznej, zróżnicowane pod względem tematycznym i odwołujące się do uniwersalnych wartości, mówiące o wielu ważnych emocjach i poruszające problemy globalne - te najbardziej aktualne. „Teatr ważnych spraw” jest głównym tematem nurtu konkursowego"

Festiwal ma odbyć się zgodnie z wytycznymi sanitarno-epidemiologicznymi. Wstęp na wszystkie wydarzenia będzie bezpłatny.

Reklama

zdj. główne: archiwum

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości