WETA otworzyła dzisiaj (24.04) swoje drzwi dla potencjalnych przyszłych uczniów. Jak zawsze na odwiedzających czekały stoiska i występy, a to wszystko, aby na własne oczy zobaczyć jak wygląda ZSWiO Nr 7 w Łomży. Od nowego roku szkolnego absolwenci gimnazjów i ośmioklasowych szkół podstawowych mogą liczyć na nowe kierunki kształcenia.
Najpopularniejszym kierunkiem kształcenia w WECIE jest bez wątpienia technik weterynarii. Szkoła uczy w tym zawodzie już od prawie 70 lat. To jednak tylko jeden z oferowanych przez ZSWiO kierunków, a o ich bogactwie mogli przekonać się potencjalni przyszli uczniowie, którzy odwiedzili budynek przy ul. Stacha Konwy podczas dzisiejszego (24.04) dnia otwartego.
WETA kształci również w kierunkach takich jak: technik technologii żywności, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik przetwórstwa mleczarskiego, technik architektury krajobrazu, technik turystyki wiejskiej oraz technik agrobiznesu. W ofercie znajdują się jeszcze profile wędliniarz i ogrodnik w Branżowej Szkole I Stopnia. - Nowinką są licea ogólnokształcące o profilu dziennikarskim i o profilu fitness i dietetyka - mówi dyrektor Bogumiła Olbryś.
Młodzież mogła obejrzeć dzisiaj występy artystyczne, pokazy, ale również stoiska, przy których społeczność szkoły prezentowała jej atuty. W ZSWiO Nr 7 odbył się też konkurs z wiedzy o Sejmie. Grupa uczniów zmagała się z różnymi zagadnieniami dotyczącymi polskiego parlamentaryzmu.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą relacją VIDEO i FOTO.