Po raz 19. kilkadziesiąt uczelni wyższych zaprezentowało się łomżyńskiej młodzieży. Wszystko za sprawą "Giełdy pomysłów na życie", która stała się szkolną tradycją III Liceum Ogólnokształcącego w Łomży. Dzisiaj każdy mógł znaleźć coś dla siebie!
Corocznie w marcu III LO umożliwia uczniom spotkanie z przedstawicielami uczelni, które być może staną się dla maturzystów drugim domem w przyszłości. Młodzież miała dużo czasu, aby zapoznać się z ofertą szkół wyższych i policealnych, zarówno tych z Łomży, jak i z odległych miejsc w Polsce. Na uczestników czekali także przedstawiciele instytucji wspierających aktywizację młodzieży i doradcy zawodowi. Mury III Liceum odwiedzili także uczniowie innych łomżyńskich szkół.
- To spotkanie sprawia, że młodzież, która stoi przed dylematem "co dalej", bo to głównie kierowane do maturzystów, szuka odpowiedzi: gdzie studiować, na jakim kierunku, w jakim mieście, na jakim wydziale, co zrobić ze sobą - mówi Sławomira Głasek z III LO, dodając również, że jest bardzo duża grupa, która przypadkowo trafia na profil klasy i która na chwilę przed maturą nie wie co ze sobą zrobić.
Reklama
Organizowana każdego roku giełda pomysłów na życie umożliwia nie tylko zapoznanie się z poszczególnymi informatorami, które przeważnie dostępne są także w internecie, ale pozwala zamienić kilka słów z kadrą, przedstawicielami i studentami danej uczelni. Maturzystów przyciągnąć chciały dzisiaj szkoły m.in. z Łomży, Białegostoku, Warszawy, Gdyni, Białej Podlaskiej, Olsztyna, pojawiła się także oferta studiów w Anglii. Usłyszeliśmy też, że "najładniejsze dziewczyny są na Politechnice Białostockiej".
Czy młodzież ma już plan na życie? Zachęcamy do obejrzenia naszego VIDEO.