Reklama

Łomża: XIX Giełda pomysłów na życie [VIDEO]

13/03/2019 16:46

Po raz 19. kilkadziesiąt uczelni wyższych zaprezentowało się łomżyńskiej młodzieży. Wszystko za sprawą "Giełdy pomysłów na życie", która stała się szkolną tradycją III Liceum Ogólnokształcącego w Łomży. Dzisiaj każdy mógł znaleźć coś dla siebie!

Corocznie w marcu III LO umożliwia uczniom spotkanie z przedstawicielami uczelni, które być może staną się dla maturzystów drugim domem w przyszłości. Młodzież miała dużo czasu, aby zapoznać się z ofertą szkół wyższych i policealnych, zarówno tych z Łomży, jak i z odległych miejsc w Polsce. Na uczestników czekali także przedstawiciele instytucji wspierających aktywizację młodzieży i doradcy zawodowi. Mury III Liceum odwiedzili także uczniowie innych łomżyńskich szkół.

- To spotkanie sprawia, że młodzież, która stoi przed dylematem "co dalej", bo to głównie kierowane do maturzystów, szuka odpowiedzi: gdzie studiować, na jakim kierunku, w jakim mieście, na jakim wydziale, co zrobić ze sobą - mówi Sławomira Głasek z III LO, dodając również, że jest bardzo duża grupa, która przypadkowo trafia na profil klasy i która na chwilę przed maturą nie wie co ze sobą zrobić.

Reklama

Organizowana każdego roku giełda pomysłów na życie umożliwia nie tylko zapoznanie się z poszczególnymi informatorami, które przeważnie dostępne są także w internecie, ale pozwala zamienić kilka słów z kadrą, przedstawicielami i studentami danej uczelni. Maturzystów przyciągnąć chciały dzisiaj szkoły m.in. z Łomży, Białegostoku, Warszawy, Gdyni, Białej Podlaskiej, Olsztyna, pojawiła się także oferta studiów w Anglii.  Usłyszeliśmy też, że "najładniejsze dziewczyny są na Politechnice Białostockiej".

Czy młodzież ma już plan na życie? Zachęcamy do obejrzenia naszego VIDEO.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości