Około 300 tancerzy z całej Polski, Białorusi i Rosji zjechało do Łomży na XV Ogólnopolski Turniej Tańca Młodzieżowego „Wirująca Strefa”. W hali im. Olimpijczyków Polskich na parkiecie, jak też w jury zobaczymy m.in. topowych tancerzy znanych z programów „Mam talent”, „Got To Dance”, „You Can Dance”.
Wirująca strefa to pomysł ludzi od zawsze związanych z tańcem, to wielkie przedsięwzięcie, które łączy ludzi z całej polski - razem tworząc atmosferę i klimat miasta tańca. Turniej ma zasięg ogólnopolski - uczestniczą w nim soliści i formacje różnych stylów (break dance, electric boogie, funky, hip hop, freestyle, disco) z różnych stron kraju.
- Największym problemem są finanse. Jeżeli nie ma dobrego budżetu, to nie ma czym przyciągnąć ludzi do nas, nie ma pociągów… Jeżeli nie ma dobrych nagród ludzie to ludzie nie przyjadą. Trzeba czymś ich zaciekawić, żeby do naszej Łomży przyjechali - mówi organizator turnieju Marek Kisiel.
Kisiel nie poddaje się i ma w głowie nowe pomysły, żeby rozszerzyć „Wirującą strefę”.
Organizatorzy turnieju zapraszają jeszcze na jutro. Niedziela upłynie pod znakiem hip hop i break dance. W zmaganiach zobaczymy najmłodszych (od 12 do 15 lat ).