Reklama

Łomżyńscy radni przyjęli nowe stawki "za śmieci". Wiemy, ile będziemy teraz płacić

30/03/2022 13:36

Podniesione zostały stawki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi w Łomży. Dotyczy to zarówno zabudowy jednorodzinnej, jak i wielorodzinnej.

Zmiana została wprowadzona w formie prezydenckiej autopoprawki. W obu przypadkach (zabudowa jednorodzinna i wielorodzinna) podwyżka jest taka sama. Stawki za odpady zbierane i odbierane w sposób selektywny będą teraz wyższe o jedynie 1,90 zł. 

Oznacza to, że mieszkańcy, którzy segregują śmieci w zabudowie jednorodzinnej mają płacić teraz 23,90 zł/os, natomiast w zabudowie wielorodzinnej nowa stawka ma wynosić 17,90 zł/os. 

Zmienią się też kwoty w przypadku nieruchomości, gdzie śmieci nie są segregowane. W zabudowie jednorodzinnej stawka wyniesie 71,70 zł/os, w wielorodzinnej będzie to 53,70 zł/os. 

Reklama

Uchwała zawiera też zwolnienia:

Zwalnia się w części z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:

  • właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, w części dotyczącej gospodarstw domowych, w których dochód nie przekracza kwoty uprawniającej do świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej (zwolnienie przysługuje w wysokości 50% miesięcznych stawek opłat)
  • rodziny wielodzietne (zwolnienie przysługuje w wysokości 20% miesięcznych stawek opłat)

Zwalnia się w części z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi właścicieli nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi kompostujących bioodpady stanowiące odpady komunalne w kompostownikach przydomowych w wysokości 2,00 zł miesięcznie na jednego mieszkańca danej nieruchomości.


„Za” takim rozwiązaniem głosowało 10 radnych (Klub Mariusza Chrzanowskiego i Obywatelski Klub Samorządowy), przeciw było 8 (radni PiS i Przyjaznej Łomży) i tylko 1 osoba wstrzymała się od głosu (przewodnicząca Konopka). 4 radnych było nieobecnych.

Reklama

Prezydent Mariusz Chrzanowski będzie teraz musiał przedstawić wniosek o przesunięcie brakujących w systemie środków z budżetu miasta.

UCHWAŁA NR 489/LII/22 RADY MIEJSKIEJ ŁOMŻY z dnia 30 marca 2022 r. w sprawie określenia metody ustalania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi i ustalenia wysokości tej opłaty

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości