51 uczniów z województwa podlaskiego otrzyma stypendia w wysokości 4000 zł brutto za szczególne osiągnięcia w nauce. Wśród nagrodzonych są też reprezentanci łomżyńskich szkół: I LO, PG nr 6 i SP nr 10.
Stypendia za szczególne osiągnięcia w nauce przyznawane są w ramach Regionalnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży Województwa Podlaskiego za rok szkolny 2018/2019. Wśród wyróżnionych uczniów podlaskich szkół znalazła się czteroosobowa reprezentacja Łomży:
- Alicja Magdalena Skowrońska, Szkoła Podstawowa nr 10 im. Jana Pawła II w Łomży
- Mateusz Tyszka, I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Łomży.
- Damian Wróblewski, Publiczne Gimnazjum nr 6 im. Tadeusza Kościuszki w Łomży.
- Katarzyna Sawko, Publiczne Gimnazjum nr 6 im. Tadeusza Kościuszki w Łomży
Stypendium w kwocie 4000 zł brutto trafi łącznie do 51 osób. Pełna lista stypendystów znajduje się w załączniku na dole strony.