Rozpoczęło się najbardziej wyczekiwane święto łomżyńskich studentów – Juwenalia! Dziś prezydent Mariusz Chrzanowski symbolicznie przekazał studentom Akademii Łomżyńskiej klucze do miasta, otwierając tym samym Tydzień Kultury Studenckiej.
– Miasto Łomża od lat wspiera naszych łomżyńskich studentów – mówił prezydent. - Tydzień Kultury Studenckiej to szereg atrakcyjnych wydarzeń. Jako Miasto Łomża cieszymy się, że w naszym mieście mamy tak dużo młodych ludzi, którzy chcą tutaj studiować i wspieramy ich również finansowo - mówił prezydent.
Choć tegoroczne Juwenalia są nieco skromniejsze niż w poprzednich latach, program wciąż jest bogaty i różnorodny: turniej e-sportowy, rajd rowerowy, gra terenowa, wspólny grill i piątkowy występ DJ Niksy w Klubie 54.
Za organizację odpowiada nowe prezydium Samorządu Studenckiego, które przejęło stery zaledwie dwa tygodnie temu.
– Zgłosiłam swoją kandydaturę, no i wygrałam te wybory – opowiada Agata Makowska, nowa przewodnicząca Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego AŁ. – Było bardzo mało czasu na przygotowanie tego wszystkiego, ale mimo to, że było trudno, ciężko, mało czasu, dużo spraw do załatwienia, to daliśmy radę. Zorganizowaliśmy juwenalia troszkę mniej huczne niż w ostatnich latach, ale zważając na okoliczności, nie mieliśmy innej możliwości, ale na pewno na następny rok będziemy się starać, żeby wrócić do hucznych wielkich juwenaliów - deklaruje studentka administracji AŁ.
Reklama
Juwenalia potrwają do piątku 16 maja. Mimo braku wielkiego koncertu plenerowego, studenci nie tracą entuzjazmu.
– Myślę, że każdy tu znajdzie coś dla siebie – dodaje prezydent Chrzanowski. – Studenci też potrafią się dobrze bawić i ten czas dobrze wykorzystają, żeby mieć siły przed zbliżającą się sesją egzaminacyjną.