Trzeci dzień Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego "Walizka" w Łomży zakończono występem Lwowskiego Akademickiego Teatru Woskresinnia. Zgromadzona publiczność miała okazję zobaczyć spektakl pt. „Ukraina. Testament Szewczenko”.
Trwa 36. edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego "Walizka". Festiwal jest wydarzeniem skupiającym artystów z Polski i całego świata. W tegorocznej edycji mieszkańcy Łomży będą mogli zobaczyć spektakle w wykonaniu twórców z takich krajów jak Francja, Bośnia i Hercegowina, Kanada, Gruzja, Bułgaria, Chorwacja czy Słowenia.
Wczoraj (2.06) na Starym Rynku swój spektakl pn. „Ukraina. Testament Szewczenko” zaprezentował Lwowski Akademicki Teatr Woskresinnia.
- Historia Ukrainy opowiedziana przez pryzmat losów Tarasa Szewczenki, wielkiego pisarza, poety, malarza, więźnia łagrów, duchowego przywódcy narodu ukraińskiego. Artyści lwowscy przybliżą dramatyczne doświadczenia i sytuację permanentnego upominania się narodu ukraińskiego o niezależność państwową, jakże aktualną dziś w dobie dramatycznych napięć na Ukrainie. W tym barwnym widowisku wykorzystywane zostaną szczudła, mobilne machiny, płonące elementy scenograficzne oraz efekty pirotechniczne - czytamy na stronie Teatru w Łomży
Reklama
źródło cytatu: teatrlomza.pl