Reklama

Magdalena Biejat w Łomży: Seniorzy to wartość, a nie tylko pacjenci w kolejce do lekarza [VIDEO i FOTO]

06/03/2025 15:04

Wczoraj Łomżę odwiedziła Magdalena Biejat, wicemarszałek Senatu XI kadencji, działaczka społeczna i tłumaczka literatury hiszpańskojęzycznej, która została kandydatką Nowej Lewicy w wyborach prezydenckich 2025 roku. W ramach swojej kampanii spotkała się ze słuchaczami Uniwersytetu Złotego Wieku Międzynarodowej Akademii Nauk Stosowanych w Łomży.

Podczas wystąpienia Biejat skupiła się na polityce senioralnej, podkreślając znaczenie osób starszych w społeczeństwie.

- Chciałabym, żebyśmy zaczęli myśleć o osobach w wieku emerytalnym jako o wartości w naszym społeczeństwie – mówiła kandydatka, krytykując podejście, które sprowadza seniorów jedynie do problemów związanych z opieką zdrowotną.

Polityczka zwróciła uwagę na konieczność godnych emerytur, dostępności usług publicznych i aktywności społecznej seniorów. Wskazała również na ich rolę na rynku pracy, podkreślając, że wiele osób w wieku emerytalnym chce i może nadal pracować.

Reklama

W swoim przemówieniu Biejat odniosła się także do szeroko pojętego bezpieczeństwa. Mówiła o roli państwa w zapewnieniu stabilności i wsparcia dla obywateli, podkreślając, że "silne państwo to takie, które dba o swoich obywateli, a nie się wycofuje".

- 18 maja ja na pewno oddam głos na Magdalenę Biejat i do czego Państwa serdecznie namawiam - powiedział na koniec spotkania z seniorami wicewojewoda podlaski Paweł Krutul.

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 06/03/2025 15:15
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości