Reklama

Maksymalna cena prądu. Rząd podał szczegóły

11/10/2022 14:54

Premier oraz minister klimatu i środowiska przedstawili szczegóły dotyczące maksymalnych cen prądu.

We wtorek (11.10), na konferencji prasowej, premier Mateusz Morawiecki oraz minister klimatu i środowiska Anna Moskwa mówili o rządowych rozwiązaniach w kontekście wyższych cen energii.

- Zgodnie z naszą obietnicą przedstawiamy mechanizm maksymalnej ceny dla podmiotów wrażliwych, dla samorządów i dla MŚP do akceptowalnego przez Komisję Europejską poziomu zużycia w cenie 785 zł/MWh - mówił Mateusz Morawiecki. - Wszystkie gospodarstwa domowe będą podlegały zarządzonej przez nas niższej taryfie energetycznej i to nie jest nasze ostatnie słowo, będziemy na bieżąco monitorować sytuację - dodawał.

Reklama

Szef rządu zaznaczył również, że trwają prace nad ustawą dotyczącą dystrybucji węgla. 

- Dla odbiorców indywidualnych ta taryfa G zostanie zamrożona, a dla pozostałych odbiorców, czyli MŚP oraz samorządy i wszystkie działania, które wykonują (budynki, kanalizacja, wodociągi, transport, edukacja) też będą miały taką samą taryfę - 785 zł/MWh - precyzowała Anna Moskwa.

Jak wyjaśniła, w przypadku gospodarstw domowych cena maksymalna powyżej limitów wyniesie 693 zł/MWh.

Minister klimatu i środowiska podkreśliła jednocześnie, że to już 5 instrument wsparcia, które proponuje odbiorcom polski rząd.

Reklama

Wprowadzony ma być też system rekompensat dla przedsiębiorstw obrotu. Podmiotem odpowiedzialnym za wypłatę rekompensat będzie Zarządca Rozliczeń S.A.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości