- Dziękuję przede wszystkim mieszkańcom Łomży za to, że poszli na wybory - mówi ubiegający się o reelekcję Mariusz Chrzanowski. Druga tura w której obecnie urzędujący włodarz miasta zmierzy się z Agnieszką Muzyk, zapowiada się niezwykle ciekawie. O uzyskany wynik, wyborczą dogrywkę i dalszą kampanię zapytaliśmy dziś Mariusza Chrzanowskiego.
- Dziękuję przede wszystkim mieszkańcom Łomży za to, że poszli na wybory, pokazaliśmy tym samym, że chcemy decydować o naszym mieście, chcemy decydować o naszych sprawach - my, mieszkańcy Łomży - mówi Mariusz Chrzanowski, który w I turze wyborów prezydenckich uzyskał poparcie 10518 mieszkańców co stanowiło 44,15 proc. głosów oddanych na wszystkich kandydatów.
Chrzanowski podkreśla, że wynik wyborów wskazuje na obecność w Łomży ludzi o różnych poglądach politycznych i różnym spojrzeniu na sprawy dotyczące miasta co należy uwzględnić. Dobre pomysły, nawet jeśli wychodzą od kontrkandydatów - należy realizować.
Obecnie urzędujący włodarz miasta zmierzy się w II turze wyborów z Agnieszką Barbarą Muzyk - kandydatką Prawa i Sprawiedliwości, która 21 październka uzyskała poparcie 5487 mieszkańców, co stanowiło 23,03 proc. oddanych głosów.
Czy Mariusz Chrzanowski liczy na równie wysoką przewagę 4 listopada?
- Nie ważne jest tutaj jaka to będzie przewaga, czy jednym, dwoma procentami czy trzydziestoma, bardzo ważne jest to, żeby mieszkańcy Łomży poszli na wybory, żeby po raz kolejny zdecydowali o tym jakiej Łomży chcą, przez jaki zespół osób zarządzanej i myślę, że to jest dzisiaj najistotniejsze, żeby to mieszkańcy Łomży zdecydowali, a zdecydują wówczas jak będzie wyższa frekwencja, wtedy też i ten mandat zaufania, tak zwana legitymizacja będzie jeszcze mocniejsza i pokazująca naszą jedność, naszą łomżyńską rodzinę - mówi Chrzanowski.
Kampania wyborcza w tym tygodniu nie ucichnie, Chrzanowski zapewnia, że będzie kontynuował realizację tych samych zadań, które były widoczne do tej pory.
- Ta kampania nadal trwa i nadal będę działał tak jak działałem dotychczas - mówi prezydent.
- Dziękuję za ogromny mandat zaufania, jest to dla mnie niezwykle mobilizujące i pokazujące, że te 4 lata samorządu kierowanego przeze mnie, ale to dzięki zespołowi ludzi była możliwość realizowania tylu inwestycji, dzięki tej dobrej współpracy z radą miasta udało się zrealizować bardzo dużo i za to chciałbym podziękować mieszkańcom Łomży, którzy oddali na mnie głos, którzy mi zaufali i wierzą w to, że te kolejne 5 lat samorządu będzie również udane dla Łomży - podsumowuje Chrzanowski.
II tura wyborów już w najbliższą niedzielę 4 listopada. Jedno jest pewne - ten tydzień jak i kończące go wybory będą niezwykle ciekawe.
;