Już 7 marca pochodzący z Konarzyc Adam Kownacki zmierzy się w Nowym Jorku z Finem Robrtem Heleniusem. Będzie to eliminator do walki o tytuł mistrza świata WBA wagi ciężkiej.
Pochodzący z Konarzyc pięściarz po raz ostatni walczył w sierpniu 2019 roku. Na gali w Barclays Center na Brooklynie pokonał wtedy decyzją sędziów Chrisa Arreolę. Chociaż "Babyface" mówił w wywiadach, że jest gotowy zmierzyć się z Deontayem Wilderem o pas mistrza świata, to jego plany muszą trochę poczekać. Niepokonany Kownacki 7 marca zawalczy w Nowym Jorku z byłym mistrzem Europy, Finem Robertem Heleniusem. Rywal Adama stoczył na zawodowych ringach 32 walki, z których wygrał 29, a przegrał zaledwie 3. W lipcu minionego roku przegrał przez nokaut w pojedynku z Geraldem Washingtonem.
W przygotowaniach do marcowej walki Kownackiemu pomoże były pretendent do pasów mistrzowskich Mariusz Wach, który w czwartek wyleci do USA i dołączy do obozu naszego pięściarza. "Wiking" ma być jednym z jego głównych sparingpartnerów.
Walka Kownacki vs Helenius będzie najważniejszym wydarzeniem marcowej imprezy na Brooklynie. Adam stoczył do tej pory 20 pojedynków, z czego 15 wygrał przez nokauty. Jego wyższość uznali tacy zawodnicy jak: Iago Kiladze, Charles Martin, Artur Szpilka, Gerald Washington oraz Chris Arreola.