Za nieco ponad dwa tygodnie reprezentacja Polski w boksie podejmie w Łomży Belgów. Dzisiaj na konferencji prasowej poznaliśmy szczegóły spotkania.
W Hali Kultury odbyła się dzisiaj oficjalna konferencja przez 33. Galą Suzuki Boxing Night. 15 lutego w Hali Sportowej im. Olimpijczyków Polskich nasza reprezentacja bokserska zmierzy się w oficjalnym spotkaniu z Belgami. Szczegóły dotyczące walk zaprezentowali Członek Zarządu Polskiego Związku Boksu Zbigniew Maleszewski i Piotr Serdyński, zastępca prezydenta Miasta Łomża.
Gala pod egidą PZB już po raz kolejny odbędzie się w Łomży.
- Jest to już 4 edycja gali, która odbędzie się w Łomży. Dzięki temu propagujemy piękną dyscyplinę, jaką jest pięściarstwo, a nasi zawodnicy mogą mierzyć się z najlepszymi zawodnikami z innych krajów- mówił Zbigniew Maleszewski, dziękując władzom miasta i województwa za wsparcie i pomoc w zorganizowaniu wydarzenia.
Reklama
Gala odbędzie się w Hali Sportowej im. Olimpijczyków Polskich. Miasto niedawno zapowiedziało, że obiekt przejdzie modernizację i będzie to ostatnie duże sportowe wydarzenie, jakie odbędzie się w niej przed rozpoczęciem inwestycji.
- Będzie to ostatni akord dla tej hali przed modernizacją. W tym wydarzeniu myślę, że jak w ubiegłych latach będą uczestniczyć zarówno mieszkańcy Łomży, jak i kibice boksu z innych miast. Będzie to doskonała okazja do promowania naszego miasta- powiedział Piotr Serdyński, nie kryjąc radości, że po raz kolejny gala Suzuki Boxing Night odwiedzi Łomżę.
Reklama
Podczas gali odbędzie się 12 walk. Wśród kobiet wystąpią: Angelika Mięgoć w kategorii do 50 kilogramów, Karolina Ampulska w limicie do 52 kilogramów i Wiktoria Hass w kategorii do 63 kilogramów.
Wśród mężczyzn czeka nas 9 walk. Jako junior w kategorii do 80 kilogramów Polskę, reprezentować będzie Fabian Urbański, wielokrotny Mistrz Polski, a także medalista mistrzostw Europy i świata, a ostatnio również Mistrz Świata Kadetów. Wśród innych zawodników występujących w biało-czerwonych barwach znaleźli się: Jakub Krzpiet (57 kg), Paweł Brach (60 kg), Paweł Sulęcki (67 kg), Damian Durkacz (71 kg), Michał Jarliński (75 kg), Nikodem Kozak (80 kg) i Jakub Straszewski (86 kg), który ostatnio został Wicemistrzem Świata.
Trenerami, którzy przygotują polskich zawodników są: Grzegorz Proksa, Adam Jabłoński i Robert Osmólski,
Obecnie zawodnicy znajdują się na obozach treningowych, gdzie szlifują formę przed meczem z reprezentacją Belgii.