To był jeden z tematów rozmowy między prezydentem Mariuszem Chrzanowskim a polskim bokserem urodzonym w Łomży.
Adam Kownacki w ostatnich dniach odwiedził swoje rodzinne miasto i spotkał się również z prezydentem Łomży.
– Adam przyjechał na dwa dni do Łomży. Jesteśmy dobrymi kolegami, więc spotkaliśmy się na obiedzie. W związku z galą, którą organizujemy, miałem spotkanie z panem prezydentem i przy tej okazji został zaproszony także Adam – relacjonuje spotkanie Maciej Tercjak, zawodnik i trener kickboxingu, a prywatnie przyjaciel Kownackiego.
Podczas rozmowy w ratuszu pojawiły się pytania o przyszłość polskiego pięściarza. Adam Kownacki zdradził, że planuje stoczyć jeszcze jedną, pożegnalną walkę. Wśród pomysłów dotyczących lokalizacji pojawiła się Łomża – na razie jako luźna propozycja, ale niewykluczone, że w przyszłości uda się ją zrealizować.
Adam Kownacki urodził się 27 marca 1989 roku w Łomży. Pierwsze lata życia spędził w Konarzycach, a w wieku 7 lat wraz z rodzicami wyemigrował do Stanów Zjednoczonych.
Na zawodowym ringu zadebiutował 30 października 2009 roku, wygrywając przez techniczny nokaut w 1. rundzie z Amerykaninem Carossee Auponte. Kolejne 19 walk również zakończył zwycięstwem. Jego pogromcą został dopiero Robert Helenius, który pokonał go także w rewanżu.
Obecny bilans Adama Kownackiego to 20 zwycięstw w 25 walkach, z czego 15 odniesionych przez nokaut.