Reklama

Sukces przez pot i łzy: Pięściarka Julia Szeremeta inspiruje młodzież w Łomży [VIDEO i FOTO]

15/11/2024 22:10

21-letnia Julia Szeremeta, srebrna medalistka olimpijska z Paryża, odwiedziła dziś Łomżę, gdzie spotkała się z młodzieżą, działaczami sportowymi i prezydentem miasta. Pochodząca z Chełma bokserka najpierw odwiedziła Liceum Mistrzostwa Sportowego, a następnie zawitała do Akademii Łomżyńskiej. Na auli wypełnionej studentami i pracownikami uczelni Szeremeta podzieliła się swoją historią – opowiedziała o wyzwaniach, jakie napotkała na swojej drodze na międzynarodowy ring, oraz o motywacji, która pomogła jej zdobyć srebro olimpijskie.

W rozmowie z naszym portalem Szeremeta opowiedziała, co pomogło jej w osiągnięciu sukcesu na olimpiadzie. 

- Przede wszystkim na pewno dążenie do celów, niepoddawanie się, kiedy coś się nie powiedzie i dążenie do wyznaczonych celów ciężką pracą – podkreśliła, zaznaczając, że łatwo nie było. - Kilka lat poświęconych na sali przygotowaniom, kontuzje po drodze, więc na pewno ta droga nie była łatwa, ale wiedziałam, jaki chcę cel osiągnąć, spełnić swoje marzenie, więc się poświęciłam temu w 100% – dodała.

Reklama

Walka o złoto zakończyła się srebrnym medalem, jednak młoda bokserka nie kryje dumy z osiągniętego rezultatu. Jest to pierwszy medal olimpijski w polskim boksie od 1992 roku, kiedy to brąz zdobył Wojciech Bartnik.

Olimpijka zwróciła się również do zgromadzonych uczniów i studentów, zachęcając ich do wytrwałości i pracy nad swoimi celami. Podczas spotkania bokserka poruszyła także temat trudności, z jakimi mierzą się kobiety w boksie, podkreślając, że choć dyscyplina ta bywa postrzegana jako „męska”, to kobiety mają swoje miejsce na ringu. Szeremeta zaznaczyła, że mimo fizycznych wymagań, to psychika odgrywa kluczową rolę.

Reklama

- Myślę, że głowa jest najważniejsza – stwierdziła, wskazując na znaczenie odpowiedniego nastawienia zarówno podczas treningów, jak i walki.

- Julia jest osobowością sportową, której naprawdę udało się poprzez ciężką i wytrwałą pracę uczestniczyć w Igrzyskach Olimpijskich i tam zdobyć srebrny medal, którego nie mieliśmy od 40 lat... – mówił w rozmowie z nami Zbigniew Maleszewski, wiceprezes Polskiego Związku Bokserskiego oraz szkoleniowiec BKS Tiger Łomża.

Jednak mimo inspirującego sukcesu Julii, Maleszewski podkreśla, że przed łomżyńskim boksem jeszcze długa droga. 

Reklama

- Powiem krótko: chwalić się za bardzo nie ma czym. Trzeba brać się za ciężką pracę. Ta sprawność młodzieży niestety bardzo, bardzo spadła i trzeba masę wykonać pracy, żeby doprowadzić tych zawodników do, mówiąc krótko normalności” – przyznał.

Julia Szeremeta odwiedziła dziś także magistrat, gdzie spotkała się z prezydentem miasta, Mariuszem Chrzanowskim. W ratuszu bokserka usłyszała gratulacje za swoje osiągnięcia, a prezydent życzył jej kolejnych sukcesów. Julia podpisała rękawice, które zostaną przeznaczone na cele charytatywne.

Reklama

Po spotkaniach w Łomży Szeremeta już myśli o kolejnych wyzwaniach.

- Za 3 tygodnie mam Mistrzostwa Polski, wystąpię na gali Suzuki Boxing Night w Lublinie. I cel mój taki mocny to są Mistrzostwa Świata w marcu – zdradziła, wyrażając determinację do dalszych startów i rozwijania swojej kariery.

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości