Reklama

Emocje w ringu i walka o wszystko. Bokserskie Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Łomży [FOTO i VIDEO]

06/03/2026 15:00

W Łomża trwają Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w boksie. Do rywalizacji stanęło ponad 160 zawodników z 15 klubów, w tym reprezentanci łomżyńskiego klubu BKS Tiger Łomża, którzy przed własną publicznością walczą o medale i kwalifikacje do rywalizacji ogólnopolskiej. Zmagania potrwaja do jutra.

Od wczoraj w Łomży trwają Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w boksie. Zostały zorganizowane w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2.

- Cieszymy się, że takie wydarzenia o zasięgu regionalnym odbywają się w naszym mieście. Wśród zawodników są nasi bokserzy łomżyńskiego klubu Tiger. Mocno im kibicujemy i wierzymy w sukcesy na ringu- powiedział prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, podkreślając, że miasto mocno wspiera sport dzieci i młodzieży.

Organizatorem mistrzostw jest łomżyński  klub BKS Tiger. Do zawodów przystąpiło 164 zawodników z 15 klubów, którzy rywalizują w pięciu kategoriach.

Reklama

- Bardzo mnie cieszy, że tak duża liczba zawodników stawiła się w Łomży. My wystawiliśmy 17 zawodników. Był to dla nas pierwszy start w tym roku. Do tej pory mieliśmy sparingi z bokserami z sąsiednich województw. Chcieliśmy poznać przeciwników z innych drużyn- wskazał  Zbigniew Maleszewski, trener i prezes w klubie BKS Tiger Łomża.

Maleszewski najbardziej liczy na zawodników rywalizujących w kategorii kadetów, bo tylko najlepsi bokserzy kwalifikują się do ogólnopolskiej rywalizacji.

Organizacja zawodów była możliwa dzięki wsparciu Miasta Łomża, które konsekwentnie stawia na rozwój sportowy młodzieży i różnorodność dostępnych dyscyplin.”

Reklama

 

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 06/03/2026 15:01
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości